Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

Живе світло о.Василя Поточняка. У Львівському історичному музеї відкрили виставку «Апостол душпастирства мігрантів»

   Пам'ять                       Живе світло о. Василя Поточняка

   Він - священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, був першим пасторальним координатором українців греко-католиків в Італії, засновником і головним редактором першого українського журналу Апостольської візитатури УГКЦ  «До Світла» в Римі, екзекутативним секретарем Пасторально-міграційного відділу УГКЦ в Києві, творцем і багаторічним духовним провідником десятиденної пішої прощі родин мігрантів «Самбір-Зарваниця»… А після важкої недуги відійшов у засвіти 2015 року. о.Василю було всього сорок два, і цьогоріч виповнилося б лише двадцять років з часу ієрейських свячень, та світло від його священичого подвижництва і досі оживляє духовне життя тих, хто його знав – рідних, друзів, учнів, прочан…

 

   Наприкінці жовтня у Львівському історичному музеї завдяки старанням авторського колективу музею Ольги Сторож, Світлани Олексенко, Сергія Следзя, Ольги Аржанової, Христини Маліновської та Ігоря Мисяка відбулося урочисте відкриття виставки «Апостол душпастирства мігрантів». Подія унікальна і промовиста, адже ніхто з тих музейних працівників, які творили виставку упродовж року, особисто ніколи не був знайомий з о.Василем Поточняком, не бачив і не чув його священичих наук і не брав участі у жодній із прощ під духовним проводом священика. Просто було достатньо того живого світла, яке просвічує кожного бодай від дотику до подвижницького шляху о. Василя Поточняка.

 

Ольга СТОРОЖ. Старший науковий працівник відділу історії української діаспори Львівського історичного музею:

- Основна мета виставки, яка триватиме до кінця цього року, показати різнобічність душпастирської праці духівника - від ініціювання створення церковних громад за кордоном, популяризації української культури у світі і до відстоювання інтересів трудових мігрантів в Україні. На виставці представлено до трьохсот пам’яток. Матеріали передали родина о.Василя Поточняка – сестри Світлана і Ніна, Пасторально-міграційний відділ УГКЦ, зокрема голова відділу єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян та секретар о.Андрій Гах, представники українських церковних громад італійських міст Риму, Болоньї, Брешії, Реджіо Емілії та Мілана, друзі, знайомі, сподвижники праці о.Василя та ін. Все почалося з того, що минулого року під час презентації нами виставки, присвяченої четвертій хвилі української трудової міграції, один із українських трудових мігрантів з міста Брешії Василь Задворняк розповів нам про постать о.Василя Поточняка і порадив підготувати виставку і про цього священика. І ми так зробили.

…Головним експозиційним матеріалом виставки стали документи, світлини, особисті речі, священичий одяг, ікони, міграційна періодика, релігійна література, предмети побуту, сувеніри, подарунки тощо. В експозиції всі пам’ятки представлені у трьох розділах: дитинство, навчання і душпастирська праця у Дрогобицькій духовній семінарії УГКЦ , координаторство українських громад в Італії та духовне служіння на посаді екзекутативного секретаря ПМВ УГКЦ.

Спогадами про о. Василя Поточняка під час відкриття виставки поділилися його учень і представник духовного проводу паломницької спільноти «Самбір-Зарваниця» о. Богдан Лехович, співзасновник спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська письменниця Оксана Пронюк з Івано-Франківська та найстарша представниця спільноти «Самбір-Зарваниця» Юстина Курчик з міста Дрогобича, а референт ПМВ УГКЦ о.Роман Ільницький передав благословення і вітальні слова організаторам і учасникам відкриття виставки від преосвященного владики Йосифа Міляна. Модерував презентацію директор Львівського музею Роман Чмелик, а старший науковий співробітник Ольга Сторож провела першу екскурсію дорогами душпастирства світлої пам’яті о.Василя Поточняка.

Ігор ЛАЗОРИШИН.

Світлини Степана ПАВЛІШАКА, Самбір.

На світлинах: 1. Старший науковий співробітник музею Ольга сторож під час першої екскурсії виставкою. 2. Під час відкриття виставки/

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): Оксана (27.10.2017)
Переглядів: 595 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024