Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Духовне слово [126]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Духовні науки » Духовне слово

Цикл духовних наук "Біблія і виховання дітей" . Наука перша

   Цикл духовних наук "Біблія і виховання дітей"   

   У процесі виховання дитини важлива конкретна ціль. Бо якщо цілитися в нікуди, то нікуди й попадемо. Зосередимося, якою ж повинна бути ця ціль? Для початку, звернімо нашу увагу на стих із послання апостола Павла: «А й ви батьки не дратуйте дітей ваших, виховуйте їх у послусі і напоумленні Господньому» (Еф. 6. 4). З цього уривку з упевненістю можемо сказати, що головна роль у вихованні дітей належить батькам. Батьки не повинні перекладати її на школу, вчителів чи ще когось. Батьки - перші і єдині вчителі своїм дітям. Власне батьки повинні стати для своїх чад авторитетним джерелом достовірної інформації.

   За часів апостола Павла дитина була в абсолютній власності батька. Він мав право її вбити, продати в рабство і т. д. Апостол Павло пише до ефесян і до кожного з нас, що першим обов’язком для дітей є послух батькам. А до Колосян звертається: «Батьки, не дратуйте дітей ваших, а то впадуть на дусі» (Кол.3.21). Апостол Павло застерігає, що постійні докори, нотації, надмірна строгість неприйнятні у вихованні дітей. Надмірною строгістю батьки виражають недовіру до власної дитини і тим самим ображають її. Недовіра дитині означає недовіру власним методам виховання. Звісно строгість у вихованні потрібна, але не хвороблива і надмірна, а мудра та виважена. Тому батьки, не дратуйте дітей, а підтримуйте, підбадьорюйте, виховуйте їх як фізично так і духовно здоровими. У народі побутує таке прислів’я: "у здоровому тілі -здоровий дух". Його слід перефразувати - "у здоровому дусі -  здорове тіло".

   Усі ми для своїх дітей хочемо найкращого. Це природнє бажання добрих батьків. Апостол Павло до Римлян пише: «подібні до образу Сина» (Рм.8.29). Отож ціль нашого виховання, щоб діти були як Христос: добрі, милосердні, послушні, святі… Молімося Богові за своїх дітей, просімо в Нього допомоги разом виховати таких дітей, щоб Божі цінності стали їхніми цінностями.

         Добре виховання дитини можливе при умові, коли батьки підтверджують свої слова ділами. Апостол Павло для корінтян став батьком у вірі. Він пише до них: «Отож, благаю вас: Будьте моїми послідовниками» (І Кор.4.16). А в главі 11 цього ж послання пояснює чому слід бути його послідовником: Бо він є послідовником Христа (І Кор. 11.1). Відповідно, діти є послідовниками своїх батьків. Тому батьки повинні бути такими, якими хочуть бачити своїх дітей. А це означає, якщо батьки наслідують Христа, то їхні будуть гідними християнами; якщо батьки близькі до Бога, то діти будуть богопослушними; якщо батьки святі, то їхні діти стануть святими... Особистий приклад значно сильніший за всякого роду заборони, слова, залякування і т. д. Батько Бог хоче видіти батьків добрими,  щирими і ревними, які моляться, читають Святе Письмо, вдосконалюються та зростають у вірі. Це додасть їм сили подолати усі земні випробування і привести дітей до поставленої цілі - до нашого небесного Батька.

Отець Антон Борис

Цикл духовних наук "Біблія і виховання дітей"  . Вступне слово. Читайте далі...

 

Категорія: Духовне слово | Додав(ла): Оксана (01.11.2015)
Переглядів: 1144 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024