Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Духовні та наукові праці, дослідження

Нові горизонти
Оксана ПРОНЮК, м. Івано-Франківськ

21 грудня в Тисменицькій районній бібліотеці відбувся круглий стіл  «Проблемні аспекти сучасного українського заробітчанства» за участю представників районної ради, методистів-психологів відділу освіти, соціальних педагогів шкіл району, товариства Червоного Хреста та спільноти колишніх заробітчан «Пієта». Це плановий захід тендерної програми, яку виграв бібліотечний колектив. Програма включає глибинне дослідження проблеми міграції, організації Онлайн-спілкування із заробітчанами, ознайомлення із музейною експозицією «Наші в Італії» тощо.
Як на мене випадковості тут немає. Власне цей колектив вперше зініціював проведення презентації антології творчості заробітчан «Світло на чужих стежках» ще у 2006 році. Отець Василь Поточняк, благословляючи цей захід, надіслав такі слова: «Нехай Всевишній Господь благословить читацьку аудиторію Тисменицької бібліотеки поглибленим дослідженням і не поверхневим судженням феномену новітньої еміграції в Італії. Спасибі організаторам та учасникам презентації. 26.06.2006 р., Рим, Італія». За останні роки відбулися ще три презентації друкованого слова заробітчан, практична конференція для бібліотекарів з теми міграції та конкурс творчих творів «Один день без мами». Готуючись до круглого столу колектив провів опитування 500 осіб, виокремлюючи головні проблеми сучасного заробітчанства.
Як бачите, тисменицькі бібліотекарі досить послідовні у дослідженні цієї проблематики. Можливо тому, що цей регіон найбільш заробітчанський. Із масовими скороченнями на Тисменицькій хутровій фабриці, безробітними стало майже все жіноцтво міста кушнірів та навколишніх сіл. Спочатку це були сезонні роботи та шубний бізнес у сусідній Польщі. Нині географія заробітчанства значно розширилася, як і вся проблематика пов’язана із цим.
За круглим столом відчувалось прагнення кожного щось змінити у цій ситуації. Бо лише серед 20 опитаних працівників бібліотеки – 14 мають рідних на кордоном – а це дуже високий відсоток! Доповідачка Ірина Мельник, донедавна директор бібліотечного закладу, нині секретар міської ради, розповіла про можливості тендер-програми. Освітянський психолог Оксана Микитин привідкрила світ дітей, котрі переживають розлуку з рідними, головні психологічні травми, поведінка в родині, в суспільстві. Розмову про дітей-заробітчан у школі продовжив учитель та керівник журналістської ліги «Сузір’я» Богдан Нагорняк. Про запобігання та боротьбу з торгівлею людьми, захист прав осіб, які стали жертвами торгівлі людьми, розшук зниклих за кордоном, повернення та реабілітацію жертв торгівлі людьми говорила Марія Федик з Червоного Хреста. Поділилася досвідом роботи Пасторально-місійного відділу УГКЦ з мігрантами та їх родинами та підсумувала роботу круглого столу представниця спільноти «Пієта» Оксана Пронюк. Тендерна програма дозволяє відкрити нові горизонти – виробити методику дієвої допомоги мігрантам та їх родинам, особливо дітям. Започаткування бібліотекою Онлайн–спілкування дітей із батьками заробітчан у суботу і неділю – найбільш заробітчанські вихідні – дозволить зустріти і зблизити рідних, дасть можливість побачити одне одного – вдивитись в очі, міміку, жести.
Комп’ютерний фахівець Ярослав Мельник детально розповів учасникам круглого столу про програму Skype: можливості програмного продукту, інструкцію користування та основні технічні умови.
За доброю чашкою кави відбулася презентація Онлайн-спілкування з українцями-заробітчанами з Ізраїлю і перші, переконливіші за всю розмову, сльози зустрічі.
А на закінчення колектив Тисменицької районної бібліотеки та бібліотекарі району склали пожертву на пам’ятник заробітчанам-українцям у Зарваниці.

На світлині: Учасники круглого столу та Скайп-спілкування – на зв’язку Ізраїль.
Категорія: Духовні та наукові праці, дослідження | Додав(ла): palomnyk (23.12.2010)
Переглядів: 1000 | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024