Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Наша історія
Міні-вісточки
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [33]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [49]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Літературно-мистецька тема

Українська поетеса з Іспанії презентувала заробітчанський альманах

Творчі зустрічі                                                                 Харизма від Коризми

Українська поетеса з Іспанії презентувала заробітчанський альманах

   У світлиці часопису «Галичина» завдяки старанням поетклубу «Об’єднані словом» з міста Івано-Франківська та літоб’єднання «Наше слово» з Мадрида відбулася зустріч з Галиною Коризмою - українською заробітчанкою в Іспанії, уродженкою села Замулинців на Коломийщині, поетесою і співредактором та упорядником поетичного альманаху «Наше слово». Автори передмови до другого випуску альманаху – літредактор видання Валентина Гуменюк з Тернопілля та поетеса Леся Геник, чільник Івано-Франківстького міжрегіонального поетклубу «Об’єднані словом». До альманаху, який побачив світ в одному з прикарпатських видавництв, увійшли твори двадцяти семи українських авторів – як членів НСПУ та аматорів, які живуть чи працюють в Іспанії, так і поезії митців слова, які не представляють українську трудову міграцію в Іспанії. Зокрема, тринадцять наших краян з різних районів Івано-Франківщини і стільки ж авторів із Тернопільщини - завдяки потужній організаційній харизмі Галини Коризми, представили свої творчі надбання у виданні, яке можна образно назвати «заробітчанською дорогою додому», а два його томи - антологією поетичної творчості українських трудових мігрантів Іспанії.

Галина КОРИЗМА. Поетеса, співредактор альманаху «Наше слово» в Іспанії:

- У 2015 році, шукаючи серед українських заробітчан творчих людей і однодумців, ми заснували в Мадриді літературне об’єднання «Наше слово». Бо ще 2012 року, відвідавши творчі майстерні «Об’єднаних словом» у редакції часопису «Галичина» в Івано-Франківську, я виношувала мрію створити щось схоже і в Іспанії. Велику роль відіграли закордонні знайомства з поетесою Валентиною Гуменюк та журналістом Любомиром Калинцем та ін. Тож перший випуск альманаху побачив світ у грудні 2015 року, а другий – через два роки, в якому ми об’єднали завдяки поетклубу «Об’єднані словом» і твори наших однодумців з України, та й навіть з Тунісу. І обидві книжки мають назву «Наше слово».  Серед представлених авторів є і професіонали,  і початківці. Такі спільні проекти, на мою думку, можуть претендувати і на свого роду антологію поетичної творчості українських заробітчан Іспанії. Бо наразі чогось потужнішого, ніж два томи «Нашого слова», серед українських заробітчан на Піренеях нема, адже два випуски альманаху – це десятки авторів. А ще такі спільні проекти – це дорога додому для кожного із заробітчан. Тож я і надалі буду нести на крилах мою Україну.

…Галина Коризма вже п’ятнадцять років живе і працює в Іспанії як представник четвертої хвилі української трудової міграції. Вона – мати воїна-захисника України у зоні АТО, а також авторка двох поетичних збірок: «На крилах надії» 2002 року та «Далекий берег журавлиний» - 2009-го. Мене - як колишнього заробітчанина і співзасновника спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська, часто гризе думка, а зустріч з Галиною Коризмою її ще більше роз’ятрила: чому дієвий і потужний український патріотизм серед заробітчанських спільнот новітньої хвилі трудової міграції після повернення наших прикарпатців додому головно залишається за кордоном і лише дещиця українців,  як Галина Коризма, намагається свій унікальний досвід громадянського служіння і суспільної небайдужості реалізувати і в Україні?

   У творчій зустрічі з Галиною Коризмою, яку провадила чільник поетклубу «Об’єднані словом» поетеса Леся Геник, взяли участь  як аматори, так і члени НСПУ з Івано-Франківщини, чиї твори увійшли до альманаху «Наше слово», представники Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» та спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська, журналісти «Галичини» та інші небайдужі поціновувачі українського слова та ін.

Ігор ЛАЗОРИШИН.

На світлині: Поетеса Галина Коризма у світлиці «Галичини».

Друковано в газеті "Галичина"

Категорія: Літературно-мистецька тема | Додав(ла): Оксана (02.01.2018)
Переглядів: 291 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[22.04.2018]
Вітаємо бр.Михайла Карпінця з Самбора з уродинами (0)
[21.04.2018]
Найкращі вітання Віталію Остап'юку з Івано-Франківщини (0)
[19.04.2018]
Вітаємо бр. Ярослава Павлюка з уродинами (0)
Нові статті
[02.01.2018]
Українська поетеса з Іспанії презентувала заробітчанський альманах (0)
[11.12.2017]
Нове свято в УГКЦ (0)
Свідчення
[12.01.2018][Враження]
Як розпізнати Ірода? (0)
[10.01.2018][Подяка]
Лісоруби (притча-повчання) (0)
[10.01.2018][Інше чудо]
Два ангели (притча) (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2018