Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

У Львові відчиняє двері духовна порадня для мігрантів

14 лютого 2012 року Божого у місті Львові відчинила свої двері духовня порадня для мігрантів та їх родин. З благословення протосинкела Львівської архієпархії преосвященного владики  Венедикта духовну опіку мігрантам на території Львівської Архиєпархії надаватиме отець Любомир Гладюк.

В нашій Церкві розпочалося втілення задуму Блаженнішого Любомира Гузара – відкриття заробітчанських порадень, котрі підтримав Синоду єпископів УГКЦ, і вбачає у них важливу ланку духовної роботи у подоланні суспільних наслідків новітньої хвилі української міграції. 

Що таке духовна порадня гарно тлумачить Ігор Лазоришин: «Українське слово "порадня" тлумачні словники сучасної української літературної мови не фіксують – здебільшого побутує запозичене "консультація". Однак це наше добре і мудре слово. Духовна порадня – форма спілкування, яка нагадує домашню церкву: тут і молитовне єднання, свідчення, відверта бесіда у родинній світлиці, де кожен відчуває себе рівним серед рівних та є водночас шукачем поради, і порадником для інших». Серед найбільш негативних наслідків заробітчанства – руйнування української родини, її християнських духовних цінностей. Яким має бути дім, щоб нам у ньому було добре? Чи добре нам дома? Чого бракує зболеній душі? На ці та багато інших питань спробуємо відповісти разом. 

Наша перша зустріч в духовній порадні несла ознайомчий характер. Ми помолилися, коротенько розповіли про проблеми сучасного мігрантства, про перші кроки вирішення їх, ближче познайомилися з о. Любомиром Гладюком, який віднині опікуватиметься мігрантами та їх родинами. Приємно, що цей молодий священик, який тривалий час навчався в Італії і обізнаний з життям заробітчан, сповненний енергії, відкритий до спілкування та співпраці. Вже спільними зусиллями ми працювали над організаційними питаннями провадження березневої  зустрічі мігрантів та нічної пішої прощі до Страдчу.

В подяці Господу закінчилося спілкування, яке має стати початком великого духовного єднання. Немає кордонів для Божої любові та рідності. Ви чуєте, мігранти-заробітчани, де б ви не були, в якому куточку світу – ми молимось за вас і за ваших рідних! Наша Церква робить все, щоб Ви повертались на свою духовну землю, у обійми української родини.

 Свідчення львів’янки Марії:

Найцінніше -  моя сім’я

 Мій п’ятирічний досвід перебування в Італії спонукав застановитися над тими поступовими змінами, що відбуваються у мисленні людей, які потрапили на заробітки в Італію з України. За кордоном наші люди перші місяці мислять по-українськи (тобто так, як сприймали життя в Україні), з часом, коли адаптуються,  починають дивитися на нове оточення під іншим кутом зору. Зрозуміло - оцінки мислення багатьох людей є справою складною, так як кожна людина особистість, з власною думкою, з особливим внутрішнім світом. Тож перебуваючи за кордоном, досить часто заробітчанин не чується щасливим, тому що виконує роботу не за фахом. І тому позитивні спогади знаходить в думках про минуле. Але минає час і наші думки змінюються, спокуса грішми стає сильнішою, з"являється небезпека стати узалежненими від них. Та неможливо заробити все. Подбаймо про свою родину. Саме мої рідні є для мене найціннішими, а не гроші, які я заробляю для них.

Отже, мій висновок такий: гроші є необхідністю, грошей ніколи не буває багато, неможливо заробити все! Але я мушу визнати, що для мене цінніше моя сімя і моя родина!!! На чужині живімо в молитві, це нам допоможе жити реальним сьогодні, полюбити його. А твердим, непохитним рішенням має для нас бути - якнайшвидше повернутися додому!  Хтось сказав: "Людина має жити там, де народилася",  тут можна посперечатися, але не можна не погодитись.

Матеріал з християнської газети «Мета» Львівської архієпархії УГКЦ

 На світлині:  Під час зустрічі. Марія ГАПУК, референт у справах мігрантів та іммігрантів Львівської архієпархії УГКЦ

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): Оксана (17.02.2012)
Переглядів: 882 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.05.2024]
Вітаємо з уродинами ім Оксану Калитчак з Турки (0)
[12.05.2024]
З СВЯТОМ, УКРАЇНСЬКА МАМО! (0)
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024