Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Літературно-мистецька тема

Об’єднані словом

20 травня в Івано-Франківську в приміщенні конференцзалу обласної газети "Галичина" відбулася зустріч творчих людей, авторів поезії та прози з і-нет сайту "Club poetry”, під назвою – "Об’єднані Словом", завдяки Ігорю Лазоришину, журналісту та літературному критику, автори вдячні п. Ігорю за критичні та спонукальні слова.. В невимушеній атмосфері були представлені прекрасні вірші, чудова проза і мало місце просто щире спілкування. Більшість авторів зустрілися один з одним вперше, а покидали зустріч вже майже рідними людьми. І справді , Слово має велику силу єднати серця і вливати в душі цілющу воду.

 Організаторами заходу були Оксана Пронюк, її сферою є більше духовна частка людини – очолює духовну спільноту колишніх заробітчан "Пієта", енергійна жінка, що випромінює енергію світанкового сонця та вже відома чортківчанам Леся Геник, представляє сферу освіти, вона ж і була ведучою, і озвучувала вишуканість своїх творів. Більшість учасників, різного віку та уподобань, були Франківчанами. Сестри Леся Федорів, автор поетичної збірки «Во ім’я любові», відомої на Тернопільщині (бухгалтер) та Віталія Савченко (педагог), Артур Сіренко, доцент Прикарпатського національного університету, канд. біол. наук, котрий, окрім написання «Нотатків відлюдника» (авторська книга понад майже 500 сторінок) досліджує культуру Сходу, генетику, ентомологію, екологію, Зеновій Винничук, пенсіонер, вчитель, мовник і літератор, котрий акцентував увагу на громадську позицію інтелігенції, Наталя Данилюк (педагог-організатор) з гірського мальовничого селища Перегінське, молода Хухра Інга, філолог за освітою (іноземні мови), позаштатний кореспондент газети «Світ Молоді», один з організаторів МТО "Люди з вагітними головами", фотограф з покликанням моделі, Михайло Гутин, молодий чоловік з неупередженим поглядом на світ у творах та подорожах, Тарновецька-Мороз Ірина, художниця, авторка поезій, що представляє відділ культури, вона намагалася провести короткий сеанс медитації, Дерех Дарія літня жінка із правдивим словом, за висловом ведучої, Тетяна Підлуцька, яка неординарною поставою духу і тіла звертає увагу на всеприсутню любов-Агапе (за давньогрецькою філософією), Оксана Винницька з Дрогобича, авторка, співачка, з Тернопільщини Іван бейко, студент Чортківського педагогічного училища, автор натхненної одухотвореної поезії та Ярослав Дзісяк, автор поезій, історик, організатор літературних зустрічей, він певною мірою надихнув організаторів на проведення даного заходу у славному Станіславові. Підсумкові слова Лесі, направду, щиро радію тому кроку - можливості перенести Інтернет спілкування у сферу реальності! Живого доторку слова не здатне, мабуть, замінити ніщо. Тих очей, тих усмішок, того різноголосся, що виплітає наше життя. І, мабуть, для кожного з нас - то є значущий крок у поетичному творенні і творені себе!

Ярослав Дзісяк, Леся Геник.

Чортківський вісник. - №22, 08 червня 2012 року

Категорія: Літературно-мистецька тема | Додав(ла): Оксана (07.06.2012)
Переглядів: 1335 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
0  
1 Ігор ЛАЗОРИШИН, друковано в газеті "Галичина"   (09.06.2012 00:06) [Матеріалу]
Літератори з інтернет-павутиння «засвітились» у «Галичині»
Розкидані по різних регіонах України і за її межами, зовсім юні і вже сиві, люди різних професій і вподобань, вже упродовж не одного року спілкуються на сайті поетичного клубу. В інтернет-павутинні вони знають одне одного за різнобарвними творчими псевдо, діляться враженнями і порадами. А в реальному житті жодного разу й не бачилися, а якщо і бачилися, то не здогадувалися, що вони є такою собі поетичною інтернет-спільнотою, об’єднаною словом. Два світи — віртуальний і реальний — до зустрічі в конференц-залі газети «Галичина» для кожного з поетклубівців ніколи не перехрещувалися...
Для спілкування у форматі поетичного клубу, яке зініціювала обдарована поетеса з Івано-Франківська Леся Геник і яке тривало понад три години, на Івано-Франківщину з’їхалися автори-аматори зі Львівщини і Тернопілля, а наш край представляли любителі слова з міст Івано-Франківська та Коломиї, селища Перегінська на Рожнятівщині, представники спільноти колишніх заробітчан італії «Пієта» м. Івано-Франківська при МХЦ УГКЦ ім. Св. івана Боско.
ѕУ святковій конференц-залі ще лише тиша блукає та образ Матері Божої з Єрусалима, закосичений вишиваними материнськими рушниками, дочікується своїх дітей, які вирішили на кілька годин «засвітити» свою поетичну спільноту — вибратися з розмаїття сайтових псевдо і знову стати Лесями, Віталіями, Наталками, Зеновіями, Сергіями, Іванами чи Ярославамиѕ Прискіпливі бухгалтери, вправні менеджери, знані науковці, успішні підприємці, досвідчені педагоги, статечні чиновники та ін., вони того дня стали такими собі публічними поетами-«першачками» — щиро переживали, нітилися, пересохлими від хвилювання устами читали свої поетичні творіння і зривали перші оплески підтримки від своїх друзів-слухачів.
Серед розмаїття поетичних куплетів, жанрів і тем, образної кострубатості і метафоричної наївності, втомливих філософських есе і гасельної риторики, без сумніву, звучали і взірці талановитої поезії (деякі члени поетичного клубу вже свого часу дебютували і як автори поетичних збірок, і на сторінках альманахів), варті уваги і подальшого творчого вигранення. Та головно кожен із поетклубівців таким чином вгамовував у собі ту велику і водночас непомітну для ока суспільну спраглість щирого людського спілкування, яку я б проілюстрував кількома мінорними рядками Олександри Федорів з Івано-Франківська:
Як птаха в клітці.
Як білка в колесі.
Вулкан у мозку і —
Тиша голосу...
У грудях розпач
Стікає свічкою,
Блука примарою
Клубок із відчаю.
Кипіла лавою,
Крутилась дзигою...
Душа втомилася
І вкрилась кригою...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[17.05.2024]
Вітаємо Ковбасюк Ірину зі Стебника з уродинами (0)
[17.05.2024]
Вітаємо паню Юстину Курчик з Дрогобича з народинами (0)
[13.05.2024]
Вітаємо з уродинами ім Оксану Калитчак з Турки (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024