Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Піша проща "Самбір-Зарваниця" [145]
Інші зустрічі та прощі [60]
Наша статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Паломницька спільнота » Інші зустрічі та прощі

Світла ніч у «місті Марії». У Маріямполі відбулися чування родин мігрантів
Духовне життя

У храмі Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ села Маріямполя - неподалік міста Галича, під патронатом Пасторально-місійного відділу УГКЦ і завдяки старанням Референтури у справах мігрантів Івано-Франківської єпархії УГКЦ на чолі з о. Йосафатом Мощичем та спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» МХЦ ім. Дона Боска УГКЦ з міста Івано-Франківська під духовним провідництвом о. Ігоря Пелехатого відбулася зустріч теперішнії і колишніх трудових мігрантів, їх  родин та всіх охочих «Під твою милість прибігаємо…» та нічні чування під покровом ікони Матері Божої Маріямпільської. В організації духовної зустрічі, яка розпочалася в Івано-Франківську, а завершилася у Маріямполі, значну роль відіграла співпраця з міськими головами міста Галича - Орестом Трачиком та міста Болехова – Зеноном Макотою.

Зустріч трудових мігрантів та їх родин з  Івано-Франківщини, Тернопілля та Чернівеччини розпочалася святою Літургією у Молодіжному християнському центрі ім. Дона Боско УГКЦ міста Івано-Франківська, яку відслужив о. Василь Слобода і благословив учасників у дорогу до Маріямполя – у «місто Марії», яке свого часу ще називали «Божим видоком». Тут, у храмі Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ під покровом ікони-копії Божої Матері Маріямпільської, відомої як «Рицарська Богоматір» чи «Мати Божа Переможниця», упродовж ночі тривали нічні чування і духовні розважання на тему «Чому Бог покликав мене до храму?» Маріямпільські чування у часі збіглися з десятилітнім ювілеєм парохіяльного душпастирства настоятеля храму о.Романа Дзюбака. Власне завдяки йому зустріч у Маріямполі стала свого роду мандрівкою у минуле і сучасне цього духовного центру Прикарпаття, який відроджується у своїй самобутності.

ОтецьРоман ДЗЮБАК, парох церкви Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ:

-У Маріямпіль я приїхав 2003 року з благословення владики Софрона Мудрого. Парохія цікава тим, що її відвідують поляки, родини яких свого часу були депортовані з цього містечка. Саме вони привезли у Маріямпіль копію відомої чудотворної ікони Матері Божої, яку, рятуючи від енкаведистів-богоборців, вивезли 1946 року і яка нині зберігається у Вроцлаві. Саме владика Софрон запропонував за проектом Ореста Козака звести у Маріямполі каплицю-ротонду для прихистку чудотворної ікони Матері Божої Маріямпільської. Так народилася ідея відродити Маріямпіль як духовний центр, яким він був у минулому, коли тут була чудотворна ікона і відбувалися чисельні паломництва, а містечко нараховувало до шести тисяч жителів. Були дві греко-католицькі церкви, три костели, монастирі капуцинів і сестер милосердя, синагога тощо. Ми бачимо у відродженні Маріямполя створення місіійно-рекреаційного центру чудотворної ікони Матері Божої. За ініціативою професора Володимира Боцюрка була створена робоча група, яка відтак стала громадською організацією «Комітет відродження Маріямполя». Щомісяця ми збираємося і творимо плани, які відтак втілюємо. Звідси і закладення біблійного саду, і дендрологічного парку, і цікаві духовні скульптурні пам’ятки у селі, серед яких і дарунок Івана Павла ІІ Папи Римського, так звана «нагорода поєднання» - статуетка, яка в образах квітів маку і волошки символізує єдність української і польської громад на наших теренах, тощо. Коли три роки тому у День хворого ми спільно з капеланами вперше організували прощу до Маріямполя, то присвятили її проблемі хоспісної допомоги потребуючим. То спочатку була ідея створити у Маріямполі центр капеланства. Але вона не знайшла підтримки. Взяв участь у прощі і нинішній депутат обласної ради, а свого часу  депутат Верховної Ради першого скликання Дмитро Захарук. Він запропонував, щоб Маріямпіль став духовним центром відродження української родини. І вже минулого року відбулася перша проща родин Івано-Франківської архієпархії УГКЦ. А другу організовуємо 29-30 червня цього року. Почнеться вона святою Літургією у храмі Різдва  УГКЦ міста Галича, а відтак – піша проща до Маріямполя, де під вечір відбудуться фестини духовної марійської пісні, нічні чування біля чудотворної ікони Матері Божої Маріямпільської та інші заходи. А в неділю, після Архієрейської святої Літургії, на Дністрі буде величне дійство – чин відновлення хресних обітів, своєрідне відтворення подій 1025-річної давнини з часів Володимирового Хрещення. Завершиться проща спільною родинною трапезою паломників у маріямпільському саду та ін.

…Нічні чування родин мігрантів спільно з парохіянами церкви Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ тривали безперервно аж до світанку, а завершилася світла молитовна ніч під покровом Матері Божої Маріямпільської святою Літургією, яку відправив о. Віктор Мовчан.

Ігор ЛАЗОРИШИН.

На світлинах: 1.. Лине пісня для Маріїї… 2. Ікона-копія чудотворного образу Матері Божої Маріямпільської у церкві Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ. 3. П’ятсотлітній дуб «Симона Петлюри» у прочанських обіймах, мандрівка Біблійним садом Маріямполя під проводом о. Романа Дзюбака.

Категорія: Інші зустрічі та прощі | Додав(ла): Оксана (27.05.2013)
Переглядів: 1866 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
+2  
1 ДЯКУЮ, БОЖЕ!   (28.05.2013 22:39) [Матеріалу]
Боже,
ти привів мене до храму, в якому квітує Небесно-чиста лілея – Діва Пречиста – Матінка Божа у Маріяпольському чудотворному образі. От вона Свята Мама, яка ніжно тримає на руках Свого Сина, Бога нашого – Спасителя – Ісуса Христа.
Така хвилююча ця мить. Я вдивляюсь у образ, у найдорожчі , найсвятіші очі – і тепло та тремтіння розходяться по моєму тілі.
Так і хочеться сказати вголос: - Мамо, я прийшла до Тебе. Я знаю Ти чекала мене. Ти чекала так довго і терпеливо і шептала Синові Своєму, що я прийду.
Це перша наша зустріч. І дуже тішуся, що я тут – з тобою, Мамо. Як гарно і спокійно біля Тебе і Твоєму храмі.

Як багато треба пройти, щоб до Тебе прийти
Як багато об’їхати світу, країн, континентів,
Як багато доріг і стежок в павутину тугу заплести,
Аби нині усе розірвати й сказати: – Маріє!

Мамо Божа, Предивна свята,
В чудотворному образі Квітко Велична
Маріямпольська Ліліє, Мамо Христа,
Ми прийшли Твої діти – уже й посивілі є.

А ти поряд стоїш, виглядаєш в вікні,
Пригортаєш до серця Ісуса,
Чи ми були глухі, чи ми були сліпі,
Що так пізно прийшли до прозріння?

Недалечко отут – лиш рукою подай,
Біля Галича древнього міста,
Ти чудами своїми освятила цей край
Маріямпольська Зірко Пречиста!

Слава Богу за все, за предиво Твоє
За ласкаві Ісусові очі,
Ми до Тебе, Небесна, прийшли звідусіль,
Щоб молитись цієї ночі.

Боже, Боже, це Ти нас привів,
Ти розкрив наші вигаслі очі,
Помолімось за ласку Господніх дарів,
За святі Маріямпольські ночі.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024