У Косівському видавництві «Писаний Камінь» побачив світ другий випуск літературного альманаху «Наше слово», який започаткували і творять наші трудові мігранти в Іспанії під редакторством Валентини Гуменюк з тернопільського села Ланівці та Галини Коризми з села Замулинці на Коломийщині. Збірка вийшла з передмовами чільниці Івано-Франківського міжрегіонального поетклубу «Об’єднані словом» поетеси Лесі Геник та літературного редактора альманаху Валентини Гуменюк з Іспанії.
«Доброю традицією стало запрошувати до наших поетичних збірок творчих людей з України та інших держав, — наголошує Валентина Гуменюк. — Ви ознайомитеся з поезією відомих поетес з Прикарпатського краю, котрі представляють творчі об’єднання «Горгани» та «Об’єднані словом», з прозою нашої колеги з Тунісу та ін. Така співпраця допомагає поетам-аматорам розвиватися, набувати досвіду. Крім того, спільні проекти дають можливість об’єднати творчих людей, зміцнити та утвердити слово, прославити рідну Україну вдома і на чужині».
До збірки ввійшли твори 27 авторів з різних куточків України, з-поміж яких 13 із Прикарпаття — поетів членів НСПУ Лесі Шмигельської з села Каменя і Наталі Данилюк з селища Перегінська — на Рожнятівщині, Лесі Геник, Оксани Пронюк-Кузьми, Аделі Станіславської, Віталії Савченко — з м. Івано-Франківська, Олесі Франко — з Калуша, Оксани Кузів — з Бурштина, Алли Романюк — зі Снятина, Анни Амбруш — із с. Заріччя на Надвірнянщині, Галини Бритвак — з Коломиї, Мирослави Кавацюк-Скригунець із с. Мишина та Галини Коризми з с. Замулинців, що на Коломийщині та ін. Такою чисельною представленістю в альманасі прикарпатські автори головно завдячують технічному редакторові альманаху Галині Коризмі, яка живучи і працюючи в іспанії, часто бере участь у роботі поетклубу «Об’єднані словом» в м. Івано-Франківську.
Такі міжнародні творчі проекти не лише є добрим майданчиком для творчого зростання авторів як поетів чи прозаїків, а й сприяють розумінню особливостей четвертої хвилі української трудової міграції в Європі та її наслідків, торують шляхи України у світову спільноту і служать ефективним засобом реінтеграції українських трудових мігрантів в родини, суспільне і громадське життя України після повернення.
Ігор ЛАЗОРИШИН
Друковано в газеті "Галичина"
|