Головна | | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » 2017 » Грудень » 8 » Про Різдвяний піст
21:15
Про Різдвяний піст

   Як вдало провести Різдвяний піст

Складіть перелік цікавої вам духовної літератури та прочитайте її.

У церковних крамницях та на книжкових магазинах є безліч цікавої літератури як про піст, так і про власне духовне вдосконалення. Складіть власний список літератури на ту тематику, яка для вас як для християнина актуальна. Щодня приділяйте хоча б 15 хвилин на читання та молитву у тиші, і ви побачите, скільки цікавих та свіжих думок з’явиться у вас після прочитаного.

Щодня робіть мінімум одну добру справу.

Оглядаючись на прожитий день, згадаймо собі, що доброго ми сьогодні зробили для ближнього. Можна також пригадати чи занотувати до щоденника декілька хороших подій, які сталися з нами цього дня.

Складіть собі окреме меню на різдвяний піст.

Як відомо, у часі посту існують певні обмеження на споживання м’ясних страв. Різдвяний піст менш строгий, ніж передвеликодній, проте варто утримуватися від тієї їжі, від якої ви можете відмовитися без шкоди для здоров’я. Нехай наша відмова не стане черговою дієтою, а жертвою Богові з щирого серця.

Приділіть більше вашої уваги тим, хто її потребує, особливо сім’ї та друзям.

У швидкому темпі життя ми перестаємо звертати увагу на дрібниці, які такі необхідні у нашому щоденному житті, у стосунках з тими, кого любимо.

Приділяймо більше уваги рідним та близьким.

Нехай щоденна зайнятість не стане перешкодою для вашого часу, який ви проведете у колі сім’ї. Частіше відвідуйте Святу Літургію протягом передріздвяного часу.

Піст Пилипівка – особливий час, що дає нам змогу підготуватися до зустрічі з новонародженим Христом. Відвідайте у будній вечір Святу Літургію, і нехай цей день стане для вас особливим. Після шаленого міського ритму увійдіть у стан молитовного піднесення. Спілкування з Богом – це те, чого нам так не вистачає для повної гармонії з самим собою.

«Радуйтеся завжди у Господі, знову кажу: радуйтесь!». Бо причина глибокої радості: «Господь близько» (Фил. 4, 4). Рівнож це є радість Різдвяного посту, радість кожного дня: Ісус є близько до нас, є щораз ближче.

Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада за новим стилем і закінчується 7 січня. Говіння триває 40 днів і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.

   Установлення Різдвяного посту, як і інших багатоденних постів, припадає на давні християнські часи. Уже з IV століття святий Амвросій Медіоланський і блаженний Августин згадують у своїх творах Різдвяний піст. У V столітті про давність Різдвяного посту писав святий Лев Великий, Римський єпископ.

  Спочатку Різдвяний піст у різних християн мав неоднакову тривалість: від семи днів і більше. На соборі 1166 року, що відбувся при Константинопольському Патріарху Луці та візантійському імператорові Мануїлі, було прийнято постанову для всіх християн дотримуватися посту протягом сорока днів перед великим святом Різдва Христового.

   Різдвяний піст припадає на зимовий час. Він призначений для освячення четвертої пори року таємничим оновленням духовної єдності з Богом і підготовкою до святкування Різдва Христового. Святитель Лев Великий пише: «Саме утримання символізує чотири пори року, щоб… ми зрозуміли, що постійно маємо потребу в очищені, та що при життєвій розсіяності нам завжди потрібно намагатися постом і милостинею викорінювати гріх, який примножується тлінністю плоті й нечистотою бажань».

За словами Льва Великого, Різдвяний піст – це наша з вами жертва Богу за зібраний урожай та плоди землі, які Він нам дав. «Як Господь ущедрив нас плодами землі, – пише святитель, – так і ми під час цього посту повинні бути щедрими до бідних

   А преподобний Симеон Фессалонікійський говорить, що піст різдвяної Чотиридесятниці – це символ говіння Мойсея, який постував сорок днів і сорок ночей і отримав на кам’яних скрижалях Божі заповіді. А ми, коли постуємо сорок днів, бачимо і приймаємо живе Слово від Діви, не на каменях написане, а таке, що втілилося і народилося. Ми залучаємося до Його Божественної плоті.

   Різдвяний піст встановлений для того, щоб ми до Різдва Христового очистили себе покаянням, молитвою і постом, щоб з чистим серцем, душею і тілом могли благоговійно зустріти Сина Божого, який явився в світ, і щоб окрім звичайних дарів і жертв принести Йому наше чисте серце і бажання слідувати Його вченню. Піст тілесний без посту духовного нічого не приносить для спасіння душі, а навіть навпаки, може бути духовно шкідливим. Трапляється це тоді, коли людина, утримуючись від їжі, сповнюється відчуттям власної зверхності від усвідомлення того, що вона постить.

   Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням і утриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих справ, прощенням образ. Піст – не мета, а засіб упокорити свою плоть і очиститися від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає всього лиш дієтою. Сутність посту виражена в церковній пісні: «Постуючи від їжі, душе моя, і не зчищаючись пристрастей, марно втішаєшся невживанням (їжі), бо якщо піст не принесе тобі виправлення, то ти будеш ненавидима Богом, як фальшива, та станеш подібною до злих демонів, що ніколи не їдять».   

Джерело: http://archiv.orthodox.org.ua/page-1414.html

 

Переглядів: 747 | Додав(ла): Оксана | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2025