2 грудня 2008 р.Б. – у монастирі ЧСВВ Преображення Господнього на Ясній Горі у селі Гошеві Долинського району відбулося перше організаційне зібрання ініціативної групи зі спорудження пам’ятного знака сучасному заробітчанству – як незабутнього карбу української трагедії новітніх часів...
„Коли про наш задум був проінформований Глава УГКЦ Блаженнійший Любомир Гузар, – повідомив під час зустрічі у селі Гошеві духовний опікун українців греко-катооликів Болоньї о. Василь Поточняк, – то дав йому високу оцінку у контексті пасторально-місійної роботи Церкви на сучасному зрізі української історії”.
У роботі оргкомітету взяли участь мешканці Івано-Франківської та Львівської областей, серед яких нинішні і колишні заробітчани Італії. Наш край представляли представниці спільноти колишніх заробітчан „Пієта” м. Івано-Франківська – Оксана Пронюк і Ольга Шкляр, журналіст Богдан Пилипів та художник Андрій Пилипів з Рожнятова,Львівщину – Марія Гапук зі Львова, Галина Танчук з Дрогобича, Ярослав Карпінець – з Самбора та Оксана Негрич з Турківського району. Однозначно відомо, що пам’ятна композиція споруджуватиметься не за державні кошти, а на благодійні пожертви колишніх і нинішніх заробітчан країн далекого і близького зарубіжжя, їх родин, меценатів і т.д. на етапі дискусії залишається визначення місця побудови пам’ятного знака: чи це буде духовний центр „Зарваниця” на Тернопіллі, або територія Патріаршого собору у Києві? Із запропонованих творчих проектів у Гошеві розглянули ескізи пам’ятної експозиції з кованого металу, представлені Андрієм Пилиповим. Стрижнева тема творчого проекту – українська родина.
У день 17-річчя Незалежності України в м. Самборі при храмі Різдва Пресятої Богородиці відбулася зустріч паломників, у якій взяло участь понад вісімдесят осіб.
9 серпня 125 паломників вклонилися чудотворній іконі Зарваницької Божої Матері у церкві Святої Покрови. А на молитовному полі духовного центру „Зарваниця” о. Михайло Пастух зустрічав своїх колишніх учнів – духовних пастирів прощі о. Василя Поточняка і о. Ігоря Козанкевича – і світився радістю наставництва. Того ж вечора на підсумковому зібранні прочани аналізували і ділилися враженнями. А головно – дякували Богові за все. Добрим знаком єдиної родини у Христі були вітання брата Гліба з Улашківськогомонастиря ЧСВВ Пресвятої Богородиці на Тернопільщині, що приїхав до Зарваниці, щоб зустрітися з тими, хто став йому прочанською родиною, і подарувати невеличкі книжечки „Українська молодь – спадкоємниця святих у новому тисячолітті” і „Ось вони – добрі пастирі, справжні духовні проповідники, правдиві керманичі нашого українського народу, вірні сини матері-Батьківщини”.
Щоранку – Свята Літургія, далі – щоденні молитви, вервиця за українських заробітчанв Італії, панахида за усопших, молебні до Ісуса Христа та Богородиці, катехиза і т. д.
У храмі Різдва Пресвятої Богородиці (м. Самбір) під час Архиєрейської Літургії паломників благословив Єпарх Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Юліан Вороновський на третю пішу прощу від Самбора до Зарваниці з нагоди Року християнського покликання. Того дня із Самбора вийшли 98 прочан із Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Чимало українських родин колишніх чи теперішніх заробітчан прибули 12 серпня 2007 року безпосередньо до Зарваниці – і були у спільній молитві з прочанами під час Архієрейської Літургії, яку очолював Єпарх Тернопільсько-Зборівський Владика Василь Семенюк у духовному центрі "Зарваниця”.
7.30-8.30 – св. Літургія, 8.45 – сніданок біля церкви, 9.30 – вихід; 14.00 - моління у храмі; обід, 16.00 – вихід; 20.00 – моління у храмі, вечеря, зустріч з вірними.
У церкві Пресвятої Богородиці міста Самбора о 7 годині ранку відбулася Архієрейська Служба Божа, яку відправив Єпарх Самбірсько-Дрогобицький Владика Юліан Вороновський у співслужінні з о. Василем Мазуром, о. Ігорем Козанкевичем, о. Василем Поточняком та протодияконом Миколою Риком. Відтак Преосвященний Юліан відслужив молебень біля чудотворної ікони Самбірської Богородиці і благословив у добру путь кожного учасника пішої прощі від Самбора до Зарваниці. А на згадку Владиці – у дарунок брошюра "від Самбора до Зарваниці” та жовто-блакитний галстук, які для всіх прочан виготовили стараннями Тетяни Коркуни та Люби Заячківської з міста Самбора-Воютичів. Цього року з Самбора вирушили 82 паломники з Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей.
В Архікатедральному соборі святого Юра міста Львова за підтримки департаменту Інформації Львівської архієпархії УГКЦ відбулася прес-конференція, присвячена організації церковною громадою українців греко-католиків італійського міста Болоньї та "Карітасом” Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ традиційної десятиденної пішої прощі від Самбора до Зарваниці. Проща цього року відбуватиметься в контексті акції "Рух за тверезість”, проголошеної Синодом єпископів УГКЦ 8 лютого 2007 року і присвяченої найбільшим проблемам сучасної української сім'ї – заробітчанству та узалежненню від алкоголю і наркотиків.
Відбулася робоча зустріч організатора прощі о. Василя Поточняка та традиційної ведучої пішого ходу з Самбора до Зарваниці Оксани Пронюк з Івано-Франківська у селі Міртюки поблизу міста Стрия на Львівщині. Йшлося про підготовку до прес-конференції у Львові, основні заднання прощі та інформування парохій про час і маршрут пішого духовного походу, про обовязки учасників прощі, розповсюдження духовної літератури, антологій поетичної творчості заробітчан Італії "Світло на чужих стежках” та гумору "Гавдеамус по-емігрантськи” тощо.
6 серпня 2006 у м. Самборі відбулася зустріч паломників. Приїхало 50 чоловік. У програмі зустрічі: Свята Літургія у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, яку служив о. Василь Поточняк; зустріч паломників з деканом о. Богданом Добрянським та парафіянами храму; підсумки та програма спільних духовних заходів.
15-16 липня в Марійському центрі в с. Зарваниця відбулася Всеукраїнська проща. Урочисту Архиєрейську Божественну Літургію у Зарваниці очолив Блаженніший Любомир Гузар. З ним співслужили Преосвященний Владика з Польщі Антоній Дідич, Єпарх Дрогічинський, владики та духовенство УГКЦ.
"Відчуваємо, що можемо дати одне одному більше, ніж за час прощі... Мусимо дякувати Богу за все. До любові ніколи не можна звикнути, вона завжди нова, вона завжди творить. І паломництво, організоване у любові, ніколи не стане рутинним. У цьому велич і сила Прощі..." - о. Василь Поточняк.
8.00-9.00 – Свята Літургія, цілування Хреста паломників; 9.15 – сніданок; 10.00 - 14.00 – вихід; щоденні молитви, молитва за українські родини з Італії, вервиця, катехизація; 14.00 - 14.20 – молитва у храмі перед обідом; 14.30 - обід; 15.30 - 19.30 – вихід, в кожному насеному пункті біля церков та каплиць читали уривки зі Св. Євангелія; гімн прочан та духовні пісні супроводжували всю дорогу, свідоцтва Божих ласк, духовні розмови зі священикаим та психологом Олександрою Козанкевич, зустрічі парафіянами; 19.30 - молебень до Матері Божої у храмі; Під час прощі відбувалося особисте знайомство з кожним паломником, ігри, конкурси з призами.
7 липня 2006р.Б. САМБІР (Храм Різдва Пресвятої Богородиці, декан о.Богдан Добрянський), с.ГОРОДИЩЕ (церква Святого Духа, о.Микола Строгуш), с.БРОНИЦЯ (церква Василія Великого, о.Степан Гладко), с.ЛІШНЯ (Церква Архистратига Михайла, о.Юрій Шурко, о.Олег Кекош), м.ДРОГОБИЧ (церква Воскресіння Христового, о.Дмитро Заміщак), римо-католицький костел Святої Єлизавети, церква Святої Трійці, храм Петра і Павла, церква Преображення Господнього, с.ВЕРХНІ ГАЇ (церква Богородиці Неустанної Помочі, о.Роман Волянський), м.СТРИЙ (церква Всіх Святих Українського Народу, о.Іван Барабаш), церква Успіня Богородиці, костел Богородиці Неустанної Помочі, с.ПУКЕНИЧІ (церква святих Кузьми і Дам´яна, о.Володимир Ковалевський), с.ЛИСЯТИЧІ(церква Святого Миколая), с.ТЕЙСАРІВ (храм Володимира Великого, о.Михайло Трінь), с.ПЧАНИ (церква Святих Петра і Павла, о.Ігор Задерецький, м.ЖИДАЧІВ (церква Святого Воскресіння), с.ЗАЛІСКИ (церква Пресвятої Богородиці, о.Василь Барна), м. ХОДОРІВ (храм Козьми і Дам´яна, о.М.Черепанич), с.ВОВЧАТИЧІ (церква Покрови Пресвятої Богородиці, о.Микола Прусак), с. КНЯГИНИЧІ (церква Пресвятої Богородиці, о.Павло Кодлуб, с.ЗАГІР´Я (церква Івана Хрестителя), м .РОГАТИН (церква Святого Духа, о.Дмитро Богун), с. ПІДВИСОКЕ, с. ПАВЛІВ (церква Святого Дмитра, о.Роман Климкович, м. БЕРЕЖАНИ (церква Святої Трійці), с. ЛІТЯТИН (церква Святого Великомученика Дмитрія, о.Іван Попівчак), м. ПІДГАЙЦІ (церква Всіх Святих Українського Народу, о.Ігор Комаринський), с. ВАГА (церква Святого Архангела Михайла, о.Руслан Ковальчук), с. ЗОЛОТНИКИ (церква Святого Луки, о.Мирослав Петрущак), ЗАРВАНИЦЯ 15 липня 2006 р.Б.
7 липня 2006р.Б. о 7 годині ранку в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м.Самбора Свята Літургія за паломників Самбір-Зарваниця та родини заробітчан. Літургію відслужили: о.Василь Поточняк - духовний опікун українців греко-католиків м.Болоньї (Італія),о.Ігор Козанкевич – духовний опікун «Карітасу" Самбірсько-Дрогобицької єпархії, о.Богдан Добрянський– декан Храму Різдва Пресвятої Богородиці м.Самбора. З Самбора о 9.30 вийшло 24 паломника.
6.07.2006 р.Б. у ЛьвівськомуАрхикатедральному соборі Святого Юри відбулася прес-конференція для регіональних ЗМІ "Господи, рятуй українську родину". За участю: о.Ігоря Яціва, о.Василя Поточняка, Олександри Козанкевич, Оксани Пронюк та співака, автора гімну «Проща» Тараса Курчика.
о.Василь Поточняк:
«Ми хочемо під час цієї прощі зреалізувати три речі. По-перше, молитися за об´єднання родин, а де вже відбулося роз´єднання родин., - щоб воно минуло легше. В Україні духовні речі сприймаються неоднозначно, а за кордоном не одна людина переконана, що не вижила б, якби не Господь Бог. Тож хочемо на прощі благати: «Господи, рятуй українську родину». Друга мета – познайомити українців, які свого часу вимушено покинули Україну, щоб вони були разом, вміли підтримати одне одного і допомогти. І, по-третє, ми б хотіли, щоб через прощу до нас прислухалися насамперед українська влада…»
Презентація антології творчості заробітчан "Світло на чужих стежках" в Івано-Франківській обласній бібліотеці 5 травня 2006 р.Б. Благословення владики Софрона Мудрого.