Головна | Каталог свідчень | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Навернення [6]
Оздоровлення [11]
Інше чудо [10]
Враження [61]
Подяка [20]
Прохання [24]
Наша статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Свідчення » Враження

Хресна дорога в Івано-Франківську
09.04.2012, 19:30

Цьогомісячна зустріч у духовній порадні міста Івано-Франківська відбулася під весняним сонячним небом. У п’ятницю 6 квітня – в надвечір’я Благовіщення (в католицьку Страсну п’ятницю) колишні і теперішні заробітчани, їх родини, парохіяни каплиці Христа Чоловіколюбця молилися та розважали над долею українського народу, над своїми немочами та упадками на Хресній Дорозі, яка пролягла мікрорайоном прилеглим до Молодіжно-християнського центру св. Івана Боско (вул. Ленкавського 17 В). Духовний захід зініційовали референтура у справах мігрантів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та спільнота колишніх заробітчан  «Пієта» міста Івано-Франківська. Під духовним проводом отця Ігоря Пелехатого віряни вперше обійшли і освятили дороги та будинки, місцеві святині: хрести і каплиці маленької Галілеї, відтворюючи останню земну дорогу Ісуса Христа. Попри всі метеопрогнози, які сповіщали затяжні дощі, небо цвіло і дарувало сонячне тепло. Діти виструнчилися в колону міцно пригораючи до грудей образки зі стаціями Хресної дороги.

 На першій стації, а вона була біля новобудови церкви трьох блаженних Івано-Франківських мучеників Григорія Хомишина, Івана Слезюка ти Симеона Лукача, ми розважали про мову нашого спілкування, про Слово Боже у наших родинах, сім’ях. Однією зі стацій Хресної Дороги був польський візовий центр, біля якого щоднини величезне скупчення прикарпатців – бажаючих виїхати в пошуку праці.

Гучномовці розносили страстні пісні вулицями стишілого Івано-Франківська, збігалися звідусіль діти та дорослі і припадали до спільного молитовного благання: "Притерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас".

Кожне розважання над Страстями Христовими повертало нас у свою родину: в домашню Церкву, в тайну подружжя, кликало до покути, поправи та переміни. Молитва обіймала весь український народ, особливо тих, котрі  далеко на заробітках. Тяжкі заробітчанські закордони стали для багатьох співвітчизників останньою земною домівкою. Поминали їх - відспіваних і невідспіаних у церквах - просили прощення гріхам їхнім "вольним і невольним"...

Благословенням отця Ігоря Пелехатого закінчилася дорога, яка зблизила кожного з Ісусом Христом, наповнила любов’ю і радісністю свідчити Бога.

А дощ розпочався пізно ввечері, певно саме тоді коли у Римі Святіший Отець Бенедикт XVI провадив Хресну Дорогу у Колізеї. Господь і понині оплакує тих перших християн, котрі прийняли тут глум та мучеництво за Христову віру.

                                                                                                                                                                          Оксана Пронюк

На світлинах:

1. На сходах Молодіжно-християнського центру святого Івана Боско УГКЦ. Діти несуть образки стацій Хрксної Дороги.

2. Стація біля польського візового центру.

З. Хресна хода франківчан.



Категорія: Враження | Додав(ла): Оксана
Переглядів: 1456 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 1
+1  
1 ПОМОЛІМОСЯ ЗА ВСІХ ПОМЕРЛИХ НАШИХ БРАТІВ І СЕСТЕР УКРАЇНЦІВ   (09.04.2012 23:51) [Матеріалу]
"У житті мов на довгій ниві, – кажуть, не пройдеш по ній щоб не поколотися". А тут в чужині, далеко від дому стерня особливо колюча. Принижені розлукою і самотністю, безвихіддю, часто хворі, голодні і босі йдемо чужинськими стернями, збиваючи до крові і тіла і душі. Йдемо з хрестом на плечі Ісусовими слідами. Вірніше стараємося йти. Бо несучи той хрест – нарікаємо і знемагаємо, ніскільки не наслідуючи Ісуса в довготерпінні, прощенні, смиренності.
І Світлана теж знемагала під хрестом чужини: уже більш як 4 місяці не вдавалося знайти роботи, не вдалося зробити і дозвіл на перебування в Італії. Полоса невезіння переслідувала цю 38-річну жінку і вона вирішила покласти край усьому сама. Кинулася в Ліворно з висотного будинку ...із хмарочоса вниз. Який стрімкий політ стежин крутих, немов її життя. По них так легко вниз – у грішний світ, та важко вверх – до Бога й каяття...
Що штовхнуло її на цей крок?
Не знає ніхто. Може ніхто не протягнув ій руку підтримки в важкий і непевний час. Але хай Бог простягне їй свою всепрощаючу руку...
Калина із Снятинщини, дивувала подруг–заробітчанок Бреші своєю розкішною красою. Незважаючи на те, що відмітила 54 роковини, здавалось цвіла достиглою калиною. Недарма ж дали ій таке дивовижне ім’я – Калина.
Та природня краса не додавала ні щастя, ні талану. Не таланило з роботою і край. Вдома росли проценти на позичені гроші, які взяла щоб поїхати до Італії. 2 тисячі євро для безробітної Калини і стали тим джерелом відчаю, що влилося в повноводу ріку її страждань – зайшла красуня – Калина в річку, крикнувши незнайомим італійцям на березі українське: – Прости мене, Боже і...поплила у вічність .До тебе, Ісусе, по прощення. А над землею знову сонце сходить.
Та ти його уже не бачиш ...
Простягши руку з чорно безодні до воріт Раю – гірко плачеш.

Олександра з Тернопільщини-струнка, світлокоса,мов берізонька в гаю. Приїхала в Болонью разом з сестрою. Все довелося пережити-всі гіркоти чужини:і багаторазові пошуки роботи, і ностальгію, і приниження і бечисленні безсонні ночі коли доглядала хвору бабцю. Та чужина і негаразди не озлобили її – любила життя, сіяла радість довкола себе і збирала її звідусіль по краплиночці, мов розкішний букет осінніх квітів. А зима прийшла нежданно-негадано. Повіяло холодом, біллю, а коли звернулася до лікарів, виявили сташний діагноз-онкологія. Майже 5 років лікування, багато операцій, і надїї ... Надіі на виздоровлення. Та книга життя все ж закривалася повільно-повільно у чужині. У чужині! О Боже, я хочу додому, додому– квапила Леся сестру. Мені б іще хоч раз відчути запах рідного краю. Допоможи мені ,Боже, – молилася Леся безперестанно. І Бог вислухав її – подарував іще три дні життя під рідним украінським небом .І свічечка згасла поволі-поволі. Світитиме тепер у Царстві Отця Небесного, де немає ні болю ні печалі.
Час мій швидко біжить. Вже замикає коло. Цей світ чудовий лишаю.
Світ цей лишаю з болем.

І знову сьогодні квітень, як і тоді. Але сьогодні такий сумний ювілей. 5 років минуло як привезли померлого Михайла на рідну Хмельниччину. Хто сьогодні зможе описати той біль, відчай, тривогу яка поклала Михайла на лікарняне ліжко у Болонійскому госпіталі. Після численних митарств ,знайшов Михайло роботу – муляра на будівництві житлового коплексу. З ним заключили котракт, бачачи його старання та високу прфесійність. Радості чоловіка не було меж. Це стабільна зарплата, вдома ж бо троє діточок і нестатки. Трагедія сталася вже під обід – ніхто й не помітив як посковзнувся Михайло і впав з висоти четвертого поверху. Всі уже пішли обідати. А він лежав без свідомості, з численними переломами. А над головою синіло весняне небо, стишуючи своїм подихом нелюдський жорстокий біль. Боровся за життя – лікарі дивувалися силі волі цього 40-річного українця. Весь поламаний ,з внутрішньо-утробним та черепно-мозковим крововиливом ще й усміхався покаліченими устами і просив... пити, а чи жити? А життя покидало тіло –зводило судомами м’язи, припинялося серцебиття, закривалися висвітлені нелюдськими стражданнями очі і тільки одна-єдина сльозинка прокладала священну доріжку по покаліченій щоці для душі, що уже поспішала в твої обійми Господи.
– Здаюся на Божу волю, стараюсь не чути болю. Стою у воротах Раю:– Прости мені все, благаю.
Ольга Струтинська, Болонья (Італія)
ПОМОЛІМОСЯ ЗА ВСІХ ПОМЕРЛИХ НАШИХ БРАТІВ І СЕСТЕР УКРАЇНЦІВ У СВІТАХ

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024