Вас не постигла ще спокуса понад людську силу. Бог вірний:
Він не допустить, щоб вас спокушувано над вашу силу,
але разом із спокусою дасть вам змогу її перенести.
(1 до Коринтян 10, 13).
У шаленому ритмі життя часто виникає відчуття внутрішньої нудьги. Такий стан для душі та організму є дуже шкідливий. Це, ніби опіум повільної дії, що охоплює не тільки серце, але й розум людини. Як не дозволити цій отруті мати владу над собою? Як заставити її антигени працювати на загартовування своєї духовності?
27-28 січня 2017 року Божого паломники прощі «Самбір-Зарваниця» мали чудову можливість взяти участь у реколекціях. Їх проводив духівник прощі отець Антон Борис. Духовні науки стосувалися того, що завдає біль усьому людству. Мова йшла про униніє, відчай, страждання…Назва самої теми багато про що говорила. «Переможець чи переможений?» питання таке ж філософське як Гамлетове «Бути чи не бути?». І як залишитися у грі життя, коли не видно світла через цупке полотно страждань нам розповідав ієрей.
Насамперед священнослужитель налаштовував усіх на стан слухання Бога. «Говори Господи, слуга Твій слухає» - саме ці рядки зі Святого Письма вибрав отець як приклад того потрібно слухати і чути Господа. Першого дня реколекцій найбільшу увагу приділялося стражданню і його суті у житті християнина. Інтонувалося на тому, що страждання або калічать нас, або загартовують. Великий наголос отець ставив на те, щоб, навіть, у найгіршій ситуації мати добру думку. Також говорилося аби замінити прирікаюче питання «Чому?» на «Що Бог хоче тою ситуацією сказати?»
Другого дня священик допомагав нам розібратися як зрушитися з мертвої точки. «Якщо Ви не знаєте самотужки як вирішити проблему, то зверніться до того хто Вам може допомогти» - говорив отець-реколектант Антон Борис. Далі пресвітер пояснював нам що таке «униніє» і як від нього звільнитися. Остання наука стосувалася дії спокуси. «Це помилкова думка: я зможу вчасно зупинися!» - говорив отець Антон. «Утікай від пристрастей юнацьких; шукай справедливости, віри, любови, мира - разом з тими, що прикликають Господа чистим серцем.» (Друге послання апостола Павла до Тимотея 2:22)
Під час реколекцій учасники намагалися дотримуватися мовчанки, відмовитися від послуг Інтернету і телефонів, а також дбати про молитву.
Завершення реколекцій відбулося жвавим обговоренням свого духовного досвіду за вище згадані два дні, спільною колядою і подячною Службою Божою.
Наталія Кривейко
|