Традиційно щороку мігрантський паломницький рух розпочинають львів’яни. І цього березня, з благословення митрополита львівського Ігоря Возняка, Собор Святого Юра зібрав сотні паломників мігрантів та їх рідних, щоб спільно нічною пішою прощею вирушити до відпустового місця Страдч. Щоб разом подякувати Господу за батьківщину Україну, за єдність Церкви, за духовних провідників нашого народу і героїв Небесної сотні.
Акафіст до Христа Спасителя служили у Святоюрському соборі отець Тарас Фітьо – духовний провідник референтури мігрантів Львівської архиєпархії та брати–семінаристи Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, а також семінарист Київської Духовної Семінарії Івана Золотоустого.
Опісля богослужіння організованою колоною з гучномовцями та смолоскипами вирушили у молитовну дорогу. Попереду хрест, прибраний страстним віночком та паломницьким синьо-жовтим шарфиком і ведучі, які координують духовну програму. Колону супроводжує машина ДАІ а також опікують відповідальні у сигнальних жилетах.
Наша проща присвячена роковинам смерті митрополита Андрея Шептицького, 25-літтю виходу УГКЦ з підпілля, сороковинам героїв "Небесної сотні". З радістю і подякою прийняли паломники благословення отця Василя Поточняка, надіслане з Бреші «Дорогі прочани. Хай духовний шлях до Страдчу скріплює Вашу віру і через прощання мов по сходинках ліствиці відкриває вам усім Небеса Живого Бога».
Ніч з 29 на 30 березня видалась теплою, зоряною та благодатною. Молитовний спів ведучих Галини Заячкевич, Іванни Мацелюх та чудової паломницької молоді наповнював духовним піднесенням колону. Хода була легка, здавалося ангели несли нас. «Історичною» назвав цю прощу отець Тарас Фітьо, споглядаючи, як спрагло припадають прочани до сповіді та духовних наук. Неабиякою ласкою було служіння на прощі братів-семінаристів. Вони провадили катихичні науки, вели працю в групах, опікували співом панахиди та Літургію. Нас було близько 300 осіб із різних областей. Прочанка Марія з Гусятинщини Тернопільської області зізнається, що вони спільнотно вже . третій раз беруть участь у цій прощі. Щиро дякує керівникам груп, які проводили духовні бесіди.
...Світанок привів прочан на Страдецьку гору і вони зразу ж рушили Христовою Хресною дорогою. Взявши на плечі свої хрести, хрести рідної України, окупованого Криму, Небесної сотні, прочани понесли благальну молитву від стації до стації: «Претерпівий за нас страсти, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас»
Побувати в часі Великого Посту, у цей надскладний історичний час, на Хресній Дорозі в Страдчі – велика ласка. Особливо, коли скріпити її Службою Божою та зустріччю з Живим Христом.
Літургію в Страдецькій церкві відправив отець Тарас, а всі місцеві духівники надали велику можливість висповідатися кожному прочанину.
З словами подяки звертаюся до Бога та всіх, хто приклався до організації та проведення прощі. Нехай Всемилостивий Господь вислухає наші благання і обдарує миром кожну душу. Слава Богу! Слава Україні!
Марія Гапук, референт у справах мігрантів та еммігрантів Львівської архієпархії
|