Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Піша проща "Самбір-Зарваниця" [145]
Інші зустрічі та прощі [60]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Паломницька спільнота » Інші зустрічі та прощі

о. Василь Поточняк: спогади про реалії життя закордоння
90 роки були найбільш складними для тих, хто виїхав за кордон. Єдине, що спасало і тримало, – це віра. Віра людей – це величезне щастя. Саме віра багатьох врятувала від того, що вони не зійшли з розуму. Був період, де на тиждень нам доводилось двох людей відправляти додому або в лікарню з психічними розладами. Коли я починав своє служіння, було лише дві церкви: один священик служив в Римі, а другий в Неаполі, куди  доїжджав щодругої неділі. Через Церкву на початках полагоджувалося все – від  вироблення документів, до медичних довідок, лікарень, житла, грошей тощо. Тепер у 130 містах є храми, які обслуговують 50 священиків. Церква трохи зупинила цю проблему: є вже якась інформаційна діяльність, опіка, служба «Карітасу».
На сьогодні ситуація є ще дещо іншою. Українці, за даними банків, з-за кордону щорічно передають 4-6 млдр. доларів. Це складає близько 60 млдр. Гривень, третю частину доходу України. Звісно, що українським «багачам» така ситуація є дуже вигідною, адже завжди від цих людей чи від їхніх дітей можна взяти: вони приїжджають раз у місяць, швидко роблять ремонт, швидко лікують зуби, влаштовують дітей на навчання, – а це означає, що більше платять. Невигідною є, натомість, державі через те, що кошти за послуги потрапляють у приватні руки. Люди виїхали, бо не хотіли тут красти, брати хабарі. Ті, хто не має ніякого зв’язку з міграцією і не знає реалій, увесь час отримує неправдиву інформацію із ЗМІ та друкованих видань, а звідси й осуд. 6 млн. українців щомісячно пересилають 300 дол. в Україну рідним. Очевидно, що тут сильно замішана політика, яка маніпулює людьми, нищить українські сім’ї і на тому заробляє гроші, бо зрозуміло, що мати завжди останнє передає додому.
У час моєї праці за  кордоном, кожна третя жінка приїхала туди нелегально. Люди переїжджали дивовижними способами: хтось ішов через воду, хтось переїжджав у цибулі, хтось у труні з отворами, щоб не задихнутись. Треба визнати, що за кордоном нас не чекають. Українка, котра приїжджає у Італію, пів року щодня плаче у подушку. Це проходить кожен. Італійці на початках з тобою не рахуються, ставляться майже як до рабів, не дозволяють говорити з рідними українською, боячись, що їх обмовляють.
У цей час чи не єдиним рятівником була віра, яка багатьох тримала і рятувала. Дуже велике значення має також те, хто передає цю віру. Не кожен може це робити. Уміймо вчуватись і бачити наше життя глибше, цілісніше, ширше, щоб не звужувати його лише до рамок: Італія, піца і море.
Підготувала Іванна Рижан, кореспондент Sobor News
Категорія: Інші зустрічі та прощі | Додав(ла): palomnyk (03.01.2011)
Переглядів: 911 | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024