Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Піша проща "Самбір-Зарваниця" [145]
Інші зустрічі та прощі [60]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Паломницька спільнота » Піша проща "Самбір-Зарваниця"

Літопис прощі "Самбір-Зарваниця", 2007 р.Б.

З архіву пам'яті

З 3 по 12 серпня 2007 року тривала піша проща від Самбора до Зарваниці родин українців, які працюють чи свого часу працювали в Італії, зорганізована церковною громадою українців греко-католиків Болоньї під духовною опікою о. Василя Поточняка та “Карітасом” Самбірсько-Дрогобицької єпархії на чолі з о. Ігорем Козанкевичем. Основні завдання духовного походу від Самбора до Зарваниці викладені у передмові “Благослови, Господи, путь, що по ній піду! до “Путівника паломника”, який було представлено під час прес-конференції у Львівському Архікатедральному соборі святого Юра 31 липня 2007 року. Передмову-благословення написали о. Василь Поточняк та о. Ігор Козанкевич.

Архів світлин. Дивіться тут...

“БЛАГОСЛОВИ, ГОСПОДИ, ПУТЬ, ЩО ПО НІЙ ПІДУ!”

  • Другий рік поспіль українська церковна громада Болоньї спільно з “Kарітасом” Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ організовують піщу прощу з Самбора до Зарваниці. Як нам підказує саме слово “проща”, метою такого десятиденного паломництва є просити прощення у Бога і у ближніх та вчитися з серця прощати. Адже величина любові вимірюється величиною пробачення.

   Кожен особистий гріх – це віддаленість від Бога, а звідси – відчуженість та ворожість до ближнього і до самого себе. І це перша ціль прощі – особисте навернення! Другою ціллю духовного походу є вчитись і випрошувати у Бога дару пробачення для керівників та посадових осіб в державі, котрі в кільканадцятьох останніх роках спричинилися до масового виїзду громадян України на заробітки за кордон. Їхня винуватість не тільки в тому, що безбожно крали, затримували заробітну платню, зумисно не реагували на корупцію, а більше тому, що не привчали українця до відповідальності за свої Країну, Церкву, за свій народ: присипали свідомість. По-третє, хочемо просити в Бога прощення за покинутих батьками діточок, за тих, що піддались спокусі алкоголю, наркотиків, сімейної безвідповідальності та суспільної пасивності і через те змушені були наймитувати на переломі тисячоліть.

На прощі молитимемося за тих, хто не зміг іти з нами, але молитьсядалеко на чужині за українську родину. Благатимемо Господа про усвідомлення і залікування катастрофічних наслідків мільйонів роз¢єднаних сімей заробітчан. Бо тільки через прощення викристалізовується справжня сімейна гармонія.

Благослови нас, Господи в путь!

О. Василь Поточняк, о. Ігор Козанкевич

   31 липня 2007 року – напередодні пішої прощі з Самбора до Зарваниці в Архікатедральному соборі святого Юра міста Львова за підтримки департаменту Інформації Львівської архієпархії УГКЦ відбулася прес-конференція, присвячена організації церковною громадою українців греко-католиків італійського міста Болоньї та “Карітасом” Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ традиційної десятиденної пішої прощі від Самбора до Зарваниці. Проща цього року відбуватиметься в контексті акції “Рух за тверезість”, проголошеної Синодом єпископів УГКЦ 8 лютого 2007 року і присвяченої найбільшим проблемам сучасної української сім¢ї – заробітчанству та узалежненню від алкоголю і наркотиків.

Маршрут прощі: Самбір, Острів-Луки, Градівка, Великий Любінь, Холодновітка, Львів, Винники, Печенія, Погорільці, Борщів, Чемеринці, Кальне, Зборів, Озерна, Козлів, Купчинці, Соснів, Золотники…

Загалом 261 кілометр.

Через дев¢ять днів у Зарваниці Владика Тернопільсько-Зборівський, намісник Марійського духовного центру “Зарваниця” Василь Семенюк, зустрічаючи прочан сказав: “Ваші дні записані золотими літерами у християнське життя кожного. Бо кожен крок рахував Господь…” 

   3 серпня 2007 року у церкві Пресвятої Богородиці міста Самбора о 7 годині ранку відбулася Архієрейська Служба Божа, яку відправив Єпарх Самбірсько-Дрогобицький Владика Юліан Вороновський у співслужінні з о. Василем Мазуром, о. Ігорем Козанкевичем, о. Василем Поточняком та протодияконом Миколою Риком. Відтак Преосвященний Юліан відслужив молебень біля чудотворної ікони Самбірської Богородиці і благословив у добру путь кожного учасника пішої прощі від Самбора до Зарваниці. А на згадку Владиці – у дарунок брошюра “від Самбора до Зарваниці” та жовто-блакитний галстук, які для всіх прочан виготовили стараннями Тетяни Коркуни та Люби Заячківської з міста Самбора-Воютичів.

3 серпня 2007 року вирушили 82 паломники зі Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей. Вже під час прощі долучилися і паломники з Тернопілля. До Зарваниці прийшло 99 прочан, загалом участь у пішій прощі взяли 115 паломників. Слава Богу за все!!!

Учасники прощі 2007 р.Б.

Отець Василь Поточняк, отець Ігор Козанкевич, брат Гліб, Юстина Курчик, Катерина Гавришків, Ольга Шкляр, Оксана Пронюк-Кузьма, Надія Кудибін, Ігор Лазоришин, Олена Федюк, Оксана Химич, Марія Мацьків, Ніна Виницька, Оксана Виницька, Галина Клапач, Таміла Павлик, Галина Куцик, Михайло Яворський, Дмитро Луговий, Світлана Залуга, Петро Залуга, Надія Пінчук, Тетяна Розквас, Віра Трунова, Марія Химич, Дзвенислава Огродник, Богдана Огродник, Ольга Пикус, Ольга Киницька, Роман Киницький, Оксана Чарнош, Ольга Чарнош, Олеся Чарнош, Уляна Кузьмич, Тетяна Сліпецька, Олена Бучко, Мирослава Фрейнак, Артур Фрейнак, Люба Заячківська, Василь Заячківський, Марта Заячківська, Ганна Солук, Любомир Копач, Ярослав Карпінець, Марія Веселовська, Микола Петречко, Ніна Кіцула, Леся Пушкар, Оксана Пушкар, Мар'ян Пушкар, Петро Воробець, Володимир Балишин, Вікторія Павлюх, Юрій Ільніцький, Олег Дуркалець, Назар Васильків, Богдан Гриньків, Галина Гриньків, Степан Мисишин, Павло Гачан, Ольга Кондратьєва, Ірина Германюк, Богдан Дудяк, Роман Мілян, Микола Воронцов, Олег Любинецький, Тетяна Коркуна, Андрій Цюник, Віра Кучер, Марія Нечай, Ганна Куц, Ольга Куц, Галина Мельник, Надія Кардаш, Надія Леськів, Максим Леськів, Іванна Яцків, Олександра Бидик, Людмила Пушкар, Любов Драла, Оксана Захарчук, Василь Дудич, Катерина Воробель, Марина Ангелюк, Галина Заякевич, Ірина Бура, Ганна Казимірська, Марія Топишко, Марія Нагина, Марія Кисиличак, Валентина Слободанюк, Христина Сайко, Левко Боднар, Роман Стецько, Юлія Рибій, Ольга Кушнір, Марія Косюк, Галина Затор, Наталія Рибій, Галина Мельник, Володимир Гарматюк, Ірина Томіщак, Марія Колечко, Олександр Волошин, Олександр Солоненко, Ігор Коцюба, Світлана Михайлів, Ольга Холод, Ярослава Топишко, Надія Пониполяк, Микола Тара, Любов Тара, Христина Тара, Ігор Тара.

Літопис прощі "Самбір-Зарваниця"

Підготувала спільнота "Пієта" 

На світлинах: перебіг прощі. Автор світлин Олена Федюк (Будапешт)

Літопис прощі "Самбір-Зарваниця", 2008 р.Б...Читайте далі...

Літопис проші "Самбір-Зарваниця", 2006 р.Б...Читайте далі...

 

Категорія: Піша проща "Самбір-Зарваниця" | Додав(ла): Оксана (28.03.2015)
Переглядів: 1639 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2023