Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Піша проща "Самбір-Зарваниця" [145]
Інші зустрічі та прощі [60]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Паломницька спільнота » Інші зустрічі та прощі

Глава УГКЦ благословив форум мігрантів у Києві (або Заробітчанська коляда на Хрещатику)
Ігор ЛАЗОРИШИН, журналіст обласної газети "Галичина"

З 31 грудня 2010 року по 1 січня 2011року у місті Києві вперше (після Дрогобича, Самбора, Івано-Франківська, Львова та Тернополя) за ініціативою Пасторально-місійного відділу УГКЦ відбувся форум трудових мігрантів «Збережімо українську родину» - до столиці України, щоб зустріти Новий рік у спільній молитві подяки і прошення з’їхалися колишні і теперішні заробітчани, їх рідні, близькі, друзі та всі охочі із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Донецької областей, з міст Одеси і Києва. Та навіть попри першину такого заходу у столиці і той факт, що глава УГКЦ Любомир Гузар не тільки благословив заробітчанський форум, але й вшанував особистою присутністю, жодна з чисельних українських інституцій, які декларують на словах переймання проблемами суспільних наслідків новітнього заробітчанства (окрім Пасторально-місійного відділу УГКЦ), не відшукали можливостей у спільній молитві благати Господа про порятунок українських родин.
Світанок у Патріаршому
Патріарший собор Святого Воскресіння УГКЦ у Києві наразі вже зведений, але кінцево буде викінчений, за попередньою інформацією, до Євро – 2012. Мігрантська зустріч розпочалася 31 грудня Святою літургією у церкві Благовіщення, що входить до соборної інфраструктури. А відправив подячну літургію владика Богдан Дзюрах – єпископ-помічник Київської архиєпархії і секретар Синоду єпископів УГКЦ. У тому, що перші миттєвості київського форуму заробітчан почалися власне з собору Святого Воскресіння, є, очевидно, провидіння Господнє: перша хіротонія – висвячення на єпископа – у цьому храмі відбулася для владики Йосифа Міляна, який нині є головою Пасторально-місійного відділу УГКЦ і разом з виконавчим секретарем відділу о. Василем Поточняком урухомлюють вирішення проблем трудових мігрантів у різних країнах світу і в Україні.
– На вас втілився вираз «нашого цвіту – по всьому світу»,- вітав у Києві учасників спільної молитви владика Богдан Дзюрах. – Не з добра ви свого часу покинули рідну землю, була воля Божа для такого рішення. І про те, що кожному з вас довелося пережити у чужині, знаєте лише ви і Господь. Для суспільного життя ваш досвід дуже важливий. Знаменно, що подячну літургію служимо перед Різдвом – Воплоченням Божого Сина, який покинув дім Отця Небесного і прийшов до нас, до роду людського. Прийшов до своїх, а свої Його не прийняли. І Він сам став мігрантом – на батьківщині не знайшлося місця для Святої Родини. Тож мусив Христос народитися у печері. А хіба ви, заробітчани, не зустрічалися чи не зустрічаєтеся з таким ставленням до себе? Господь став подібним до нас у всьому, крім гріха. І ми тут, щоб Йому віддати свої серця і думати, як стати не багатшими, а кращими.
…Напутні слова владики Богдана слухали представники Києва, Одеси, Донецька, Львова, Стрия, Івано-Франківська, Тернополя, Дрогобиччини, Самбірщини, Турківщини, Жидачівщини тощо – колишні і теперішні трудові мігранти в Італії, Чехії, Англії, Росії та ін., їх родини, учасники традиційних піших прощ з Самбора до Зарваниці.
«Дякуймо Богу за себе і молімся за всіх…»
Робочий формат заробітчанської зустрічі і її святкова програма відбувалися у храмі Василія Великого монастиря отців-василіян. А спілкування з главою УГКЦ Любомиром Гузаром стало своєрідним заспівом до спільної молитви і до спільної праці.
– Слава Ісусу Христу! Вітаю вас вдома! – звернувся Блаженніший Любомир до присутніх і по-батьківськи тепло, не присівши ні на мить, сказав: «Я сорок шість років був емігрантом – виїхав одинадцятирічним, а повернувся сімнадцять років тому. Тож добре знаю, що то бути поза рідною землею. Інколи думають, що добре жити у чужині. Той хліб нелегкий, навіть якщо інколи і вигідніший. У давні часи злочинців карали баніфацією – позбавленням права жити на батьківщині. Лише один раз у житті, коли я повертався в Україну, мені сказали: «Вітаємо вдома». І я досі пам’ятаю ці слова нашої жінки-інспектора на кордоні. Жодного разу таке не повторилося… Так, в Україні багато нагоди для нарікань. Пригадую, як після багатьох років еміграції я повертався в Україну, до Львова. Коли через вагонне вікно побачив напис «Славськ» - сльози покотилися. А ще я спостеріг, як дев’ятеро жінок несуть металеву рельсу, а чоловік-прораб стоїть собі і покурює… Та жити на рідній землі – дар Божий, велике щастя стояти на ній, розмовляти рідною мовою. Хто б і з яких причин не виїжджав за кордон, завершуючи у молитві рік минулий, дякуймо Богові за себе і молімося за інших, щоб, як можуть, поверталися додому. А наша Церква старається, щоб після повернення з чужини кожен відчував себе вдома. Власне для цього і створено Пасторально-місійний відділ. Думаю, що треба дякувати таким ревним священикам, як о. Василь Поточняк.
Заробітчани не кращі і не гірші – інші
Як зберегти українські родини? Це питання дискутувалося у чотирьох робочих групах: колишні і теперішні заробітчани та їх подружжя; родичі заробітчан; діти заробітчан; друзі заробітчан.
– Хто побував трудовим мігрантом, не кращий і не гірший, а інший, - підсумував о. Василь Поточняк.- Українське суспільство неоднозначно ставиться до заробітчан. Тому що їх рідні і близькі мислять по-іншому. Важливо не судити мігрантів, а кликати додому, думати, як вберегти родини. Бо зло кричить, а на добро вказують інші.
…О 23 год.15 хв. – за крок до Нового року – у храмі Василія Великого правилася Свята літургія – учасники мігрантського форуму та парохіяни храму у спільній молитві увійшли в Новий рік.
«Вас нам сам Бог послал…»
Українська коляда у нічному новорічному Києві – то диво дивенне. А вона, вигулькнувши з храму Василія Великого, яскраво і статечно помандрувала вулицями і майданами столиці. Її, заробітчанську коляду, чули Львівська, Михайлівська, Софіївська та Європейська площі, коляда дзвеніла на Хрещатику і біля духовних українських святинь. А Майдан Незалежності, навіть добре розігрітий новоріччям, здивовано слухав багатоголосе «Настав Святий Вечір в сорок шостім році…» Коляда святково витала над Києвом.
…Після того, як учасники форуму обійняли колядою і міські автобуси, одна жінка-провідниця навздогін від усього серця щиро дякувала: «Вас нам сам Бог послал…»
Категорія: Інші зустрічі та прощі | Додав(ла): palomnyk (05.01.2011)
Переглядів: 1043 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.6/5
Всього коментарів: 1
+1  
1 anaksatot   (11.01.2011 20:51) [Матеріалу]
Гарно і цікаво було. А коляда у київському метро це взагалі фантастика :)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024