Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Адаптація та життя на Україні

Євромайдан вийшов з берегів
Україною прокотилася хвиля мітингів на підтримку євроінтеграції. Епіцентром стали майдан Незалежності та Європейська площа в Києві, де на мітинги зібралось, за різними оцінками, 100—150 тисяч людей. Вперше з часів Помаранчевої революції столиця України побачила таку велелюдну акцію протесту.

Важкий шлях до Києва

Загальна мобілізація прихильників євроінтеграції розпочалася ще у четвер, коли Верховна Рада провалила законопроекти — про лікування засуджених за кордоном та  «Про прокуратуру». Після обіду оприлюднили розпорядження уряду про призупинення процесу підготовки до укладення угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Приблизно у цей же час Президент Віктор Янукович під час візиту в Австрію повідомив, що Україна не змінює курсу на євроінтеграцію, однак «бере паузу під час підйому на цю вершину». Опозиція закликала своїх прихильників приїхати в Київ, щоб висловити підтримку курсу на інтеграцію в ЄС.

Влада зробила все можливе, щоб не дозволити опозиції привезти своїх прихильників з регіонів. Методи «стримування» були стандартними й апробованими під час «податкового майдану» та інших масових акцій опозиції. Регіональні перевізники відмовлялися надавати автобуси для перевезення людей, ДАі блокувала виїзд автотранспорту з багатьох обласних центрів, придбати квитки на потяги було неможливо, а маршрутки із сусідніх з Києвом міст почали курсувати із запізненням, щоб не дати можливості людям приїхати на акцію. Попри всі перепони значна кількість людей таки дісталася до Києва і взяла участь у євромайдані.

Антиєвропейське ГКЧП

Перед 100-тисячною аудиторією на Європейській площі біля Українського дому в Києві виступили лідери опозиції Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок. Лідер «УДАРу» Віталій Кличко не встиг приїхати на мітинг. Згідно з інформацією прес-служби політика, літак, в якому Кличко повертався до Києва після консультацій з європейськими політиками, відмовилися прийняти в аеропортах «Бориспіль» і «Жуляни».  Віталій Кличко зумів приземлитися аж у Кривому Розі і діставався до Києва автомобілем, тому прибув на євромайдан лише ввечері.

На сцені виступила дочка Юлії Тимошенко Євгенія, яка зачитала звернення від імені матері. «Європейська Україна більше не хоче повертатися назад у колишній «совок», більше не хоче мати справи з аморальними вождями, з мертвими ідеологіями та з кримінальними порядками. Ця європейська Україна не хоче входити в клуб новітніх пострадянських диктаторів та спалювати там своє єдине життя. Хто дав право Януковичу нас, українців, туди силою заштовхувати?! Він влаштував нам 21 листопада «чорний четвер», новітнє антиєвропейське ГКЧП. Ми мусимо його негайно зупинити всіма національними силами!» — йшлося у зверненні ув’язненої опозиціонерки.

Соратник Юлії Тимошенко Олександр Турчинов виголосив резолюцію народного віча «За європейську Україну». «Уряд Азарова видав незаконне розпорядження, яким скасував процес підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ставши співучасником злочину проти українського народу», — зазначив Турчинов. Далі опозиціонер зачитав вимоги, які учасники віча висунули владі. Головні з них такі: відставка уряду Миколи Азарова за зраду національних інтересів, негайне скликання сесії Верховної Ради і термінове прийняття євроінтеграційних законів. У разі відмови Ради від прийняття цих рішень опозиціонери обіцяють домагатися розпуску парламенту та проведення позачергових виборів. Якщо ж Віктор Янукович не відправить уряд у відставку і не відновить курс на євроінтеграцію, опозиція домагатиметься «імпічменту Президента Януковича за державну зраду, зрив підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом та закликатиме всі демократичні країни світу негайно застосувати персональні санкції проти Януковича та представників його корумпованого режиму».

 «Тітушки» і «Беркут» 

 Після цього Олександр Турчинов закликав учасників віча «оглянути» будівлю уряду та Адміністрацію Президента на вулиці Банковій. Опозиціонери сформували дві колони, одна з яких попрямувала до Кабміну, друга — до Адміністрації Президента. Біля будівлі Кабміну протестантів уже чекали ватаги молодиків спортивної зовнішності, яких у народі називають «тітушками», а також кілька сотень працівників спецпідрозділу «Беркут». Під час словесної перепалки хтось із «тітушок» кинув димові шашки і «Беркут» застосував проти протестантів сльозогінний газ. Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у мегафон закликав людей не піддаватися на провокації. «Вони тільки цього й чекають. Ми європейський народ, це мирна акція», — наголосив він. і все ж силове протистояння тривало доволі довго. В сутичках дісталось і журналістам, зокрема «беркутівці» тягали по площі оператора «5 Каналу», потерпів і кореспондент «Українського тижня», якого так звані правоохоронці били ногами по колінах. Опозиціонери зрозуміли, що наказ йти на Кабмін виявився помилкою і дали команду людям повертатись на Європейську площу. Найбільш радикальні протестанти неоднозначно сприйняли цей наказ, однак з часом більша частина людей таки пішла від Кабміну. інша колона, яка прямувала на Банкову, на підході туди зустрілася з бандами «тітушок», які намагались спровокувати бійки та паніку. Враховуючи досвід протистояння біля Кабміну, опозиціонери наказали повертатись і другій колоні. 

 «Беркут» іде на штурм 

 Як виявилось, силового протистояння біля Кабміну владі було замало, і близько 23.30 на майдані Незалежності та Європейській площі з’явилися міліціонери та «беркутівці». В цей час на майдані вже було небагато мітингувальників, і міліція доволі швидко змусила їх залишити проїзну частину вулиці. інша ситуація склалась на Європейській площі, де кілька сотень «беркутівців» штурмували табір опозиції. Атака була запеклою, але опозиціонерам таки вдалось відбитися. В сутичках народному депутатові Андрію Парубію зламали пальці на руці, колишнього керівника київського главку міліції, а нині народного депутата Віталія Ярему побили троє «беркутівців». Тієї ночі силовики тут уже більше не з’являлися. Натомість зранку в понеділок міліція розігнала учасників євромайдану в Одесі.

 Хакери і телеканали — на боці влади 

 Вуличне протистояння перекинулось і в мережу інтернет. Після опозиційного віча хакери атакували найбільший інформаційний сайт українського інтернету — «Українську правду», заблокувавши його роботу. Опозиція активно скликала своїх прихильників через соціальні мережі, особливо це стосується «Фейсбуку». Варто відзначити важливу роль сайтів «Радіо «Свобода» та «Громадське телебачення», які організували он-лайн-трансляцію в режимі реального часу. Однак євромайдан фактично залишився без підтримки телевізійних каналів, жоден з яких не спромігся організувати «живі ефіри». 

Перший день протистояння показав, що влада готова реалізовувати силові сценарії для приборкання євромайдану. Опозиції ж потрібно шукати варіанти впливу на владу, які б давали результат і одночасно не ставили під загрозу життя та здоров’я їхніх прихильників. Опозиція оголосила, що акції протесту триватимуть аж до саміту у Вільнюсі, який відбудеться 28—29 листопада.

Події в Києві викликали широкий резонанс в усіх куточках світу. За кордоном українці провели десятки акцій на підтримку євроінтеграції. Зокрема, акції солідарності відбулися в містах Польщі, Великобританії, індії і Південної Кореї. Активно підтримали євромайдан і в провідних європейських містах: Парижі, Лондоні, Брюсселі, Мюнхені, Празі, Відні. Підтримали євроінтеграційну хвилю і за океаном — у Вашингтоні, Нью-Йорку, Чикаго та Торонто.

Івано-Франківськ — за Європу 

 Івано-Франківськ також приєднався до всеукраїнських акцій на підтримку євроінтеграції. Чимало його жителів відгукнулись на заклики опозиційних партій і виїхали на Київ, щоб долучитись до євромайдану. В суботу на Вічевому майдані відбулася позачергова сесія Івано-Франківської міської ради, на яку зібрались не лише депутати, а й численна громада міста та активісти. Під час засідання обговорили єдине питання — «Про підтримку територіальною громадою міста Івано-Франківська підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС». 

 Після нетривалого обговорення депутати підтримали рішення, згідно з яким європейський напрям розвитку України є єдиним, що відповідає інтересам територіальної громади міста Івано-Франківська. Також депутати вирішили звернутися до Президента України Віктора Януковича з вимогою видати указ про зупинення дії розпорядження уряду. 

 В неділю іванофранківці зібралися на мітинг, щоб підтримати учасників київського євромайдану. Незважаючи на зливу, висловити свою незгоду із зупинкою курсу на євроінтеграцію прийшло близько двох тисяч іванофранківців. В другій половині дня на Вічевому майдані з’явився чільник Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Чуднов. Учасники акції зустріли представника Партії регіонів без агресії і навіть запропонували йому виступити зі сцени. Василь Чуднов подякував прикарпатцям за те, що «вони підтримують Президента України Віктора Януковича». Присутні зустріли ці слова сміхом і скандуваннями: «Ганьба!». Однак чільник облдержадміністрації не знітився і продовжив пояснювати, що Президент насправді підтримує євроінтеграцію, але це «є питанням часу, бо велика відповідальність на цій людині, щоб були наповнені бюджети, були робочі місця, пільги та соціальні виплати». Василь Чуднов зазначив, що не заважатиме протестантам і не допустить втручання силових структур. Щоправда, міліціонери на Вічевому майдані таки з’явились. Вони цікавилися у активістів, чи є в них дозвіл на проведення акції. Депутати обласної ради «свободівці» Василь Попович та Сергій Адамович пояснили правоохоронцям, що намети є приймальнями народного депутата і там проводять прийом громадян. Міліціонери вислухали ці пояснення і пішли геть. 

 А на вечірньому мітингу в неділю виступив голова обласної ради Василь Скрипничук і повідомив про скликання позачергової сесії у вівторок. Серед її політичних вимог до центральної влади — підписання угоди про асоціацію з ЄС та відставка уряду Азарова. 

Сьогодні акції протесту отримали новий імпульс. Івано-франківські студенти оголосили страйк і провели багатотисячний мітинг біля «білого дому».

Юрій КРИВЕНЬ

Категорія: Адаптація та життя на Україні | Додав(ла): Оксана (26.11.2013)
Переглядів: 947 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024