Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Адаптація та життя на Україні

Тарас ПАРФАН: Заробітчани були розчулені: вперше на рівні облради перейнялися їх долею

Депутатська ініціатива

Тарас ПАРФАН: Заробітчани були розчулені: вперше

на рівні облради перейнялися їх долею

6 квітня цього року вперше в Україні депутати Івано-Франківської обласної ради затвердили програму, яка спрямована на захист прав трудових мігрантів- прикарпатців та їх родин. Ініціатива такого почину належить депутатові обласної ради Тарасові ПАРФАНУ, який очолював тимчасову контрольну комісію з вивчення стану дотримання прав трудових мігрантів – вихідців з Івано-Франківської області та членів їх сімей. Пропонуємо нашим читачам розмову про те, яким чином і у якому форматі реалізовуватимуться стрижневі програмні принципи депутатської ініціативи.

-Тарасе Дмитровичу, як виникла така ідея, якою у вас нині вже й інші обласні ради активно цікавляться?

-Щонайперше – зі спілкування з тими заробітчанами з Іспанії, Італії, Бельгії, Чехії та інших країн, яких знаю особисто. Частково на формування ідеї вплинули і взаємини з громадською організацією у Росії, де наші юристи активно допомагають українським трудовим мігрантам. Понад рік напрацьовували задум, який влітку минулого року вже практично втілився  у реальні кроки – через створення депутатської комісії дослідити, як насправді дотримуються громадянські конституційні права українських заробітчан за кордоном. Так була створена тимчасова контрольна комісія з вивчення стану дотримання прав трудових мігрантів-вихідців з Івано-Франківської області та членів їх сімей. Ми віднайшли можливість контактів з багатьма українськими громадськими організаціями в різних країнах. Направили листи з пропозицією про співпрацю у дослідженні проблеми. Люди були надзвичайно схвильовані, що бодай на рівні обласної ради почали цікавитися їх життям. Відтак ми змогли зробити деякі висновки: конституційні громадянські права наших земляків-заробітчан, зокрема права на працю, освіту, соціальний захист, правову допомогу, медичне обслуговування і т.д., дотримуються тільки частково. А українські консульськці установи в інших країнах, які б мали власне гарантувати забезпечення цих прав, не завжди реагують адекватно на проблеми людей. Більше того – їх працівники навіть державною мовою не спілкуються. Ми направили електронні листи за моїм підписом у всі консульські установи країн масового перебування українських мігрантів. І отримали…тільки одну відповідь – з Шотландії. Навіть з українського МЗС,у Раду з питань трудової міграції при Кабміні, з українського представництва Міжнародної організації з міграції не отримали жодної відповіді. Зате на рівні області всі наші управління і структури, що мають відношення до проблем мігранства,  чемно і чесно відписалися, надавши необхідну нам інформацію.

-Що така програма облради дає?

-Програма – це документ, який нам дає відповідні права і передбачає основні напрямки роботи. А інструментом їх реалізації є створення центру підтримки трудових мігрантів.

-Це буде структура влади?

-Ні, структура буде громадська, яка б могла за підтримки обласної ради і реалізовувати прийняту програму. Яка сьогодні вже є документом і буде виконуватися. Зокрема і завдяки формуванню мережі наших партнерів в інших країнах і в Прикарпатті, через залучення народних депутатів від області для прийняття нормативних актів щодо статусу трудових мігрантів. Обласна рада – це влада, вибрана, а не призначена. І зобов’язана турбуватися про тих, хто потребує її опіки.

-Чи має якась область таку практику?

-Наразі ні. Але вже цікавляться Львівська і Тернопільська обласні ради. Де чимало робиться на рівні церковних і громадських організацій, але на рівні влади, за нашою інформацією, таких ініціатив нема.

Розмову провадив Ігор ЛАЗОРИШИН.

На світлині: Тарас Парфан.

Категорія: Адаптація та життя на Україні | Додав(ла): Оксана (28.04.2012)
Переглядів: 1238 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024