Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Оксана
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Долі мігрантів

Минають вже роки…
Ліда СМУТНА, м. Рим,
газета "Нова Зоря", липень 2007

Минають вже роки (не місяці, як гадалося) мого перебування в Італії і в мене просто вривається терпець. Не мені пояснювати вам як нам тут добре, у які б ролі ми тут не опинились. А головне, це все не своє і не рідне, і тому з роками починає гнітити туга через розлуку. Але я намагаюся себе заспокоїти тим, і це так і є, що все зароблене для майбутнього дочки, хоч через це я її не бачу роками.
Не можу вам передати якої сили волі мені коштує відвойовувати свою особистість, завойовувати не якусь повагу, а просто авторитет, наголошуючи на тому що я українка і нею залишаюсь, навіть коли почну намагатись бути подібною до них, бо тоді просто буду почуватись попугаєм переодягненим на павліна. І це намагаюсь доказати і своєму чоловікові. На жаль, чомусь так завжди чим люди багатші і займають вищі посади тим вони тупіші. Чоловік старався підбирати мені тут подружок серед жінок його друзів, бо і вони одружені з молодими хоч і італійками і навіть мають діти, але нічого не вийшло і він сам це побачив. Бо вони обмежені і крім магазинів, фірмових «шмоток» і подаруночків на Різдво і Паску нічого цікавого запропонувати не можуть. Бідних італійців він не знає і я не знаходжу тут компанії ні серед наших, яких тут просто немає, бо всіх витіснили румуни, ні серед італійок, опинилась зовсім ізольована. А головна причина це ізоляція вілли де я знаходжусь. Тут він як і я самотній і у такому віці, коли друзів вже не знаходять, а недораховуються.
Я опинилась в тотальній ізоляції від зовнішнього світу, але це дає мені можливість дивитись багато історичних передач, теленовин, відвідувати історичні та святі місця і головне читати. Читати не поспішаючи і аналізуючи прочитане, почуте і побачене. В музеї Ватикану мою увагу привернула велика картина польського художника Матейки з зображенням двох лицарів, які вручали якісь грамоти Папі того періоду. Це були запорізькі козаки. Я була вражена до глибини душі, бо мені пролетіла думка, що це були останні справжні українські полковники і гетьмани, які оснували могутню і велику державу, коли про Росію мало хто чув у той час. Не хочу заглиблюватись в історію, але ті новини, які з такими труднощами доходять до мене з України, мене дуже мало радують. Біда, люди, які мають потенціал щось створити чи в один чи в інший спосіб нейтралізуються своїми ж колегами через заздрість. У свій час ще Петро І побачив, що українці мають одну але велику ваду – заздрість. Не всі, але слабші і дурніші завидують мудрості, силі. Звідси зрадництво, вбивства, стреси, передчасні інфаркти... З заробітчанами такі речі не стаються, бо вони вже інстинктивно захищені і від плагіату і від крадіжок досягнень. Навіть коли щось і втратять, вони легко погодяться на будь-яку нестерпну роботу, лиш би заробити. І так минають роки…
Категорія: Долі мігрантів | Додав(ла): palomnyk (30.11.2010)
Переглядів: 862 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.05.2024]
Вітаємо з уродинами ім Оксану Калитчак з Турки (0)
[12.05.2024]
З СВЯТОМ, УКРАЇНСЬКА МАМО! (0)
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024