ЗМІ про заробітчанство
У країнах-членах ЄС зафіксовано безліч випадків загибелі українців, котрі виїхали на заробітки, проте до Міністерства закордонних справ України інформація про це потрапляє не завжди, заявляють у Європейській правозахисній організації The Pan European Organisation of Personal Injury Lawyers (PEOPIL).
"Я розумію, що зараз це звучить приголомшливо, але таких випадків дуже багато", - заявив член PEOPIL Микола Гольбін.
Українці отримали найбільше посвідок на проживання в ЄС – 204 тисячі
Як приклад він навів випадок, коли в Україну з Італії було доставлено тіло українського моряка без органів. "Людина працювала моряком, але була доставлена в лікарню (в Італії) без документів, тож вирішили, що він бомж і без дозволу родичів вилучили органи. У нас є дані експертизи, що органи вилучалися у живої людини", - заявив Гольбін.
Він також повідомив, що у відповідь на офіційний запит PEOPIL МЗС України повідомив, що на робочому місці в країнах ЄС загинуло 52 людини. При цьому правозахисник не уточнив, за який час. "Наскільки мені відомо, людей гине набагато більше", - підкреслив Гольбін.
Член Ради директорів PEOPIL Силіна Павлакіс-Мошоу зазначила, що на громадян України, як і громадян ЄС, поширюються права на судовий захист за кордоном, навіть якщо вони перебувають там нелегально. Проте українці часто не знають про це.
Нагадаємо, згідно з поданими Держстатом та Інститутом демографії Національної академії наук України результатами другого масштабного дослідження трудової міграції українців, проведеного за кошти ЄС, з січня 2010 року по середину червня 2012 року упродовж кордоном з метою заробітку перебувало 1,2 мільйона громадян. Варто відзначити, що з них 98,2% вже працювали, а 1,8% шукали роботу.
Підкреслимо, що найбільша кількість мігрантів на Заході України - 10,8%, в інших чотирьох регіонах їхня частка становить 1-1,9%, а 63% українців за кордоном працюють понаднормово. Шанси українців знайти добре оплачувану роботу за кордоном значно зменшилися через затяжну економічну кризу в Європі.
Українці отримали найбільше посвідок на проживання в ЄС – 204 тисячі
У 2011 році українці отримали найбільше посвідок на проживання в Європейському Союзі. Такі дані містяться у 4-й щорічній доповіді з питань міграції та притулку, оприлюдненій Європейською Комісією 17 червня, передає УНІАН.
Згідно з даними Комісії, в 2011 році громадянам України було видано 204 тис. посвідок на проживання в ЄС, громадянам США – 189 тис., Індії – 179 тис., Китаю – 153 тис. та Марокко – 120 тис.
Загалом, за даними Єврокомісії, в 2011 році було видано 2,5 млн перших посвідок на проживання громадянам третіх країн.
З них 30% посвідок видано із сімейних причин, 26% - у зв’язку з роботою, 21% - на навчання і 23% - з інших причин. Загалом, на 1 січня 2012 року в ЄС проживало 20,7 млн вихідців з третіх країн, або 4,1% усього населення ЄС.
Матеріал: http://www.newsru.ua/ukraine/18jun2013/preveznas.html
|