Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Долі мігрантів

Сума грошових переказів трудових мігрантів і обсяг інвестицій в економіку України практично зрівнялися.

ТСН-Вісті інформують:

Найбільше коштів було переказано із Росії

 Заробітчани в минулому році переказали в Україну 7,02 млрд доларів, що майже дорівнює сумі прямих іноземних інвестицій в економіку країни, що складає 7,2 млрд дол., повідомили у Нацбанку. Національного банку України. В НБУ також зазначили, що за рік сума переказів зросла на 20% і стала найбільшою за останні п'ять років. Частка таких "інвестицій" у країну складає 4,3% ВВП, пише "Дзеркало тижня".

Основна сума переказів — 3,25 млрд дол. — пройшла через кореспондентські рахунки банків. Другим за пріоритетністю каналом стали міжнародні системи переказу грошей — 2,8 млрд дол. При цьому обсяг коштів, перевезених неофіційно, також збільшився — з 777 млн дол. до 963 млн дол.

На сьогодні головним постачальником коштів в Україну залишаються заробітчани, які офіційно працюють за кордоном менше року, — 4,02 млрд дол., тоді як "постійні" трудові мігранти перерахували 1,89 млрд дол.

Традиційно, найбільше грошей було переказано з Росії - 1,99 млрд дол., або 30% від усіх переказів.

Як повідомлялось, результати опитування Expat Explorer, проведеного однією із найбільших у світі банківських груп HSBC показали, що заробітчани найбільше заробляють у Саудівській Аравії.

У перші рядки рейтингу країни, в яких емігранти почуваються найбільш комфортно, тобто отримують найбільшу віддачу від роботи, потрапили також Єгипет та Сінгапур.

Варто відзначити, що Росія, незважаючи на величезну прірву між найвищими і мінімальними зарплатами, посіла у списку четверте місце.

Далі наведений повний список ТОП-10 країн, де варто спробувати заробити грошей: 1) Саудівська Аравія; 2) Єгипет; 3) Сінгапур; 4) Росія; 5) Швейцарія; 6) Катар; 7) Мексика; 8) Гонконг; 9) Об'єднані Арабські Емірати; 10) Таїланд.

 

Чехи виступили проти "виселення" українських заробітчан

На захист українців, які шукають заробітку у Чехії стали самі громадяни цієї країни, повідомляє ТСН-Тиждень.

Офіційна Прага хоче подолати 9% безробіття і задля цього від липня обмежує кількість заробітчан із країн, що не входять до Євросоюзу.

Роботодавців примушують зачинити двері передовсім для працівників із України, яких у Чехії 200 тисяч.

Однак самі місцеві підприємці від цього не в захваті. Бо українці незамінні і в сфері комп'ютерних технологій, і на брудній роботі у селі.

На цьому тлі низка громадських організації та соціальних фондів, пов'язаних із ЄС, взялися захищати репутацію заробітчанок-хатніх робітниць. Жінки працюють за копійки, часто нелегально, і мусять терпіти лайку від господарів.

Одним із перших з'явився ролик про чеського студента, який навіть не підозрює, що вікна у його квартирі миє викладачка математики.

За сюжетом, він шукає свої записи з рівняннями. Але не знаходить їх і починає лаяти хатню робітницю, яка миє вікна в квартирі. Він продовжує кричати, і тоді жінка сідає, і вирішує всі рівнянн студента.

Глос за кадром повідомляє, що жінка, яка миє вікна – Люба Григоренко, 8 років викладала математику в гімназії Львова.

"А ви знаєте, хто прибирає у вашій квартирі? ", - закінчується питанням відео на захист українських заробітчан.

 

Наші за кордоном: чому українських заробітчан женуть звідусіль

Російська влада посилює контроль за трудовими мігрантами з України, а в Італії заробітчан обкладають новим податком. ТСН.ua дізнавався, що стоїть за гучними заявами Росії та Європи.

На минулому тижні російський прем'єр Володимир Путін заявив про те, що нелегальних трудових мігрантів будуть депортувати з країни на 10 років і під страхом кримінальної відповідальності заборонив росіянам селити у "гумові квартири" незареєстрованих заробітчан. З іншого боку, влада Італії заявила, що трудових мігрантів обкладатимуть додатковими податками – від 80 до 200 євро.

Насправді, не все так сумно, як здається, запевняють ТСН.ua експерти, і назад наші трудові мігранти все одно навряд чи повернуться.

У Росії заробітчани з України працюють переважно на будівництві

 Судіть самі: за даними Держкомстату, середня зарплата в Україні складає 2,7 тисяч гривень, тоді як в Росії – 5,5 тисяч гривень. У Європі така різниця складає 3-5 разів, зазначають опитані нами експерти. За даними Міжнародної організації праці, з-за кордону щорічно українці перераховують на батьківщину від 5 до 8 мільярдів доларів. Це майже стільки, скільки в Україну вкладають іноземні інвестори. І поки що, навіть попри кризу у Європі і збільшенням безробіття, тенденції повернення заробітчан додому не спостерігається. За неофіційними даними, за кордоном працюють 3,5-4,5 мільйонів наших співгромадян, у тому числі у Росії – від 500 до 700 тисяч.

"З Росії женуть азіатів, а не українців"

Попри те, що в Росії нелегально працює до 90% мігрантів, сприймати серйозно заяви прем'єра Росії зараз не резонно, вважає провідний експерт Центру Разумкова, колишній заступник міністра праці і соцполітики Павло Розенко. Адже, на його думку, ці заяви робляться в контексті передвиборчої кампанії.

З ним погоджується і спеціаліст з питань міграції, провідний експерт Інституту соціології НАН України  Ірина Прибиткова.

"Внесення цього пункту в передвиборчу програму Володимира Путіна – це взагалі жах. Це проти усяких правил, проти прав людини, проти міграційного законодавства, яке існує в Росії. І це, мені здається, відбувається в рамках передвиборчої боротьби. Таким чином він хоче привернути увагу маргінальних прошарків населення, перш за все, націоналістів", - вважає пані Ірина.

"З іншого боку, треба також розуміти, що в Росії "антимігрантська" карта розігрується не перший рік. Але там мова йде не стільки про вихідців з України, скільки про трудові ресурсі з іншої частини світу, зокрема, Середньої Азії. З точки зору національних інтересів, Росії вигідніше отримувати трудові ресурси з України, Білорусі і з європейської частини колишнього СРСР", - зазначає Розенко.

До того ж, нагадує експерт, нещодавно була розроблена програма, яка передбачає більш простий і прийнятний механізм отримання російського громадянства людьми, які переїжджають на постійне проживання в Росію зі слов'янських країн. Це, на його думку, якраз і свідчить про те, що Росія зацікавлена в наших трудових мігрантах.

З іншого боку, зауважує експерт, для великих міст Росії заробітчани з Середньої Азії є дуже великою проблемою, адже несуть "зовсім інші культурні цінності". Саме їх і стосувалася заява російського прем'єра.

"Не думаю, що для українських мігрантів ці заяви Путіна матимуть негативні наслідки", - прогнозує Павло Розенко.

"Показові виселення, звичайно будуть. Але українці там, як це оцінюють російські експерти, третя за розміром група. На перших двох місцях – трудові мігранти з Узбекістану і Таджикістану", - зазначає Ірина Прибиткова.

Багато українців їдуть за кордон на сезонні роботи

"Скоро за кордоном будуть вітати інтелектуалів з в.о. і знанням мови"

Утім масове виселення нелегалів зовсім не вигідне росіянам, вважають експерти. Адже навіть з ними в Росії спостерігається постійна нестача трудових ресурсів.

"Якщо виженуть нелегалів, можете уявити, що з цього буде: стане транспорт, будівництво, торгівля. Бо саме у цих галузях працюють мігранти. У них і так постійно не вистачає трудових ресурсів", – каже пані Прибиткова.

За словами Павла Розенко, Росія за потоками міграції займає одне з лідируючих місць. І поки що немає передумов для того, аби вона втрачала ці позиції. А Україні, на його думку, варто замислитися про чергову хвилю "відтоку мізків", на які з'являється попит на кордоном.

"У нас взагалі трудова міграція переживала декілька потоків. Перший – кінець 80-х – початок 90-х років, коли за кордон поїхала інтелектуальна еліта нашої держави. Тоді був потік в Західну і Центральну Європу, а також в Америку. Другий потік – початок 2000-х-середина 2000-х. За кордоном був попит на низько кваліфіковану робочу силу. Але зараз ми знову стаємо перед тим етапом, коли знову може розпочатися відтік інтелектуальної частини нашого суспільства. Якщо уряд не змінить політику щодо оплати праці в Україні", - вважає експерт.

Сьогодні, за його словами, більшість українців в тій же Росії задіяні у будівництві та на сезонних роботах. Утім невдовзі з'явиться попит на високо кваліфікованих фахівців із вищою освітою та знанням мов.

Нагадаємо, згідно з складеним ТСН.ua рейтингом країн, де найбільше чекають наших заробітчан, на першому місці опинилася Росія.

Заробітчан в Італії хочуть обкласти новим податком - від 80 до 200 євро

"Притиснуть в Італії – поїдуть до інших країн шенгену"

Введення податку для іноземців, охочих жити і працювати в Італії, не спинить потік трудових мігрантів з України, вважають експерти.

"Середня зарплата в Італії – 1000 євро. Тож податок у 80-200 євро не злякає більшість працюючих там наших співгромадян. У кого є шенген, будуть переміщатися по країнам шенгену, якщо податок здасться надто високим", - вважає пані Прибиткова.

За її словами, з початком кризи у країнах Європи працевлаштуватися там стало важче. І справа не в тому, що влада цих країн бореться із мігрантами: просто із настанням кризи поменшало роботи, збільшилися показники безробіття.

Нагадаємо, останнім часом через боргову кризу у єврозоні та складну фінансову ситуацію в Італії, місцеве населення все частіше почало погоджуватись на брудну та нелегку роботу, якою раніше займатись переважно заробітчани, зокрема з України.

Та попри те, що Держкомстат поки що статистику щодо мігрантів за минулий рік не надав, пані Ірина не вірить у те, що українці добровільно повертатимуться додому.

Джерело: ТСН - Вісті

http://tsn.ua/groshi/zarobitchani-stayut-golovnimi-investorami-ukrayini.html

Категорія: Долі мігрантів | Додав(ла): Оксана (03.04.2012)
Переглядів: 1072 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2025