Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Духовні та наукові праці, дослідження

Презентували «Українську проблему»

Духовний спадок

Презентували «Українську проблему»

В Івано-Франківській духовній семінарії УГКЦ імені Священномученика Йосафата до 145 роковин від дня народження блаженного священномученика Григорія Хомишина   видавництво «Нова Зоря» з благословення преосвященного митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина презентувало лист-послання єпископа Станиславівського «Українська проблема» – працю «для духовної і світської інтелігенції українського народу», яка вперше була видрукована ще вісімдесят років тому – «написана і дана в Богородчанах 15 серпня 1932 року» - і є «духовним заповітом будівничим справедливої і заможної християнської української держави».

Представлення книги «Українська проблема», яку впорядкували молоді науковці з Тернополя Володимир Мороз та Віталій Волянський, а провадив її літературно-богословський редактор – директор видавництва «Нова Зоря» о. Ігор Пелехатий, розпочали із спільного молебня до Блаженних мучеників Івано-Франківських – Григорія (Хомишина), Семеона (Лукача) та Івана (Слезюка). У співслужінні з преосвященним митрополитом Володимиром Війтишиним були: отець-ректор Олександр Левицький, отець-вікарій Олег Каськів та о. Ігор Пелехатий.

Зробивши екскурс до життєвого шляху блаженного священномученика єпископа Григорія Хомишина, преосвященний митрополит Володимир наголосив і наступне:

– Усе своє життя владика Григорій керувався таким своїм заповітом: «Програмою мого владицтва буде – дбати про славу Божу і спасіння людських душ. Від цієї програми я ані не смію, ані не можу, ані бажаю відступити». На початку своєї діяльності владика зосередив свою увагу на духовній формації священиків, підкреслюючи роль молитви у житті та заохочуючи з більшою любов’ю ставитися до пасторальних завдань та місійних викликів часу. Єпископ Григорій всіма силами працював над розбудовою нашої єпархії, залишив після себе велику інтелектуальну богословську спадщину у своїх книгах, пастирських листах і постановах. Актуальною з 1932 року і до сьогодні залишається і публіцистичний нарис єпископа Григорія «Українська проблема» – сповнений мудрим і пророчим словом архіпастиря та перейманням історичною долею України між двома світовими війнами. Згадуючи сьогодні цю світлу постать архіпастиря-страдальця, можемо промовити разом з апостолом Павлом: «Я боровся доброю борнею, бій закінчив, віру зберіг». Як наступник єпископа Григорія на станиславівській – івано-франківській катедрі дякую всім, хто підготував і опублікував цю частинку праць єпископа-мученика блаженного Григорія та організував її презентацію. Нехай всемислостивий Господь благословить вашу працю. А священомученик Григорій стане опікуном вашого життя.

…У представленні книги «Українська проблема» взяли участь упорядники видання, видавці, відомі теологи і богослови, дослідники постаті і духовного спадку блаженного мученика єпископа Григорія Хомишина та його доби, серед яких відомі науковці Прикарпаття професори Володимир Комар та Ігор Пилипів, доцент Олег Егрешій, отець-доктор Іван Козовик та ін. Як повідомив митрополит Івано-Франківський преосвященний Володимир, керівництво архієпархії звернеться до голови міста Івано-Франківська з проханням посприяти у присвоєнні імені блаженного мученика єпископа Григорія Хомишина одній з вулиць нашого міста.

Ігор ЛАЗОРИШИН.

На світлинах: 1. Слово має один з упорядників книги – Володимир Мороз. 3. Серед учасників презентації (зліва направо) – о. Ігор Пелехатий, отець-вікарій Олег Каськів, преосвященний митрополит Володимир Війтишин та отець-ректор Олександр Левицький.

Категорія: Духовні та наукові праці, дослідження | Додав(ла): Оксана (02.04.2012)
Переглядів: 1037 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024