Цікаві зустрічі дарує Господь. У Молодіжному Християнському центрі святого Івана Боско, що в Івано-Франківську, вже двічі з концертом побували березуни. Вони привозили для парохіяльної спільноти «Березівські вечорниці» та «Березівський хрещик». Це - великі театральні дійства, в яких зібрано колорит гуцульського краю, християнських обрядових традицій та перлинки власної творчості. Серед виступаючих була Марія Іванівна Левицька-Берланюк, яка добре запам’яталася своєю веселою вдачею та дотепними гуморесками. Цікаво, яка ж та душа, покликана дарувати радість усім?
Марічка - так її звуть у селі. Марія Іванівна Левицька-Берланюк народилася 10 грудня 1940 року в селі Яблучниця на присілку «Воронєнка» Івано-Франківської області Надвірнянського району. Початкову освіту здобула у Воронєнці, а продовжила навчання в Яблуницькій семирічці. Після 7 класів почалася нелегка життєва дорога. Вже з 17 років працювала на Ворохтянському лісопильному заводі. В той час з Березовів працювало багато молодих хлопців. Марічка запізналася з Левицьким Дмитром і в 1963 році вийшла заміж за Нижньоберезівчанина. Народила чотирьох дітей, яких майже самотужки виховувала діти потребували уваги та піклування.
На схилі літ у 62 роки почала писати власні вірші, жартівливі, гуморески, задушевні пісні. Для неї поезія – храм любові до батька й матусі, до рідної землі, до чарівних Карпат. Марічка активна учасниця всіх сільських заходів від Різдва до Великодня, від Великодня до Богородиці, від Богородиці до Андрея… Вона неодноразово виконувала головні ролі в інсценізованих уривках, п’єсах, виставах, захоплюючи глядачів майстерною грою. Недавно у нашому селі була поставлена вистава Нижньоберезівців «Зимовий вечір». Левицькі зіграла роль баби Наталії, як справжня акторка. Як бачите, - звичайна, проста, боголюбива і трудолюбила та душа, яка покликана дарувати людям радість. А так, як Марічка – моя вуйна, то я завжди її запрошую взяти участь у всіх заходах, організованих Середньоберезівцями. Перші поетичні звиги пропоную вашій увазі.
За що люблю тебе, мій краю
За що люблю тебе, мій краю,
Але люблю я добре знаю:
За квіти пахучі і трави,
І за покошені отави.
Люблю за вічнозелені смереки,
За гнізда, що звили лелеки,
Люблю тебе я до нестями,
За всіх дітей, що є у мами.
І за пташиний спів у лісі,
І за кубельця, звиті в стрісі,
За ластів’яче щебетання,
За зустрічі і за прощання.
За все люблю мій краю
Перед тобою присягаю.
Марія Левицька-Берланюк
Розповідь вела Марія Перцович
|