Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Літературно-мистецька тема

Треті Колессівські читання у Львові

20-22 жовтня у місті Львові проходили Треті Колессівські читання, присвячені 140-річчю з дня народження Філарета Колесси. Організатори заходу: кафедра української фольклористики імені академіка Філарета Колесси, лабораторія фольклористичних досліджень, філологічний факультет, факультет культури і мистецтв, Львівський національний університет імені Івана Франка, музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові.  На конференцію приїхав Голова Спілки фольклористів Італії - Мауріціо Неґро. Серед організаторів та доповідачів була Олена Гінда – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української фольклористики імені акад. Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка. В рамках читань доповідачка представила тему «Фольклорний світ українських церковних громад Італії».

З ювілейної нагоди відбулося освячення меморіальних таблиць у м. Стрию та с. Піщани Стрийського району на Львівщині. Чин освячення провів канцлер Стрийської єпархії УГКЦ о. Володимир Ждан. Ця інформація є дуже цікавою напередодні прощі мігрантів, зорганізованої ПМВ УГКЦ, зі Стрия до Кохавино, маршрут якої пролягатиме через батьківщину Колессів (села Піщане та Ходовичі).

Триденну конференцію Третій Колессівських читань завершили урочистості, присвячені відкриттю меморіальної таблиці Філаретові й Олександрові Колессам на будівлі колишньої Стрийської гімназії, а нині СЗОШ №7 та у селі Піщани (Татарське), де народився Ф. Колесса. Відтак, гості відвідали село Ходовичі, де їм провели екскурсію музеєм Філарета Колесси та у місцевому храмі побували на Акафесті.

Упродовж цілого століття родина Колессів не сходила з арени інтелектуального-мистецького життя не лише України, але й далеко за її межами. Йдеться про три покоління, чиї імена належать історії української культури. На урочистостях в Стрию були присутні правнучки та правнук Філарета та Олександра Колессів. Історія знає багато родовитих династій, в яких одне покоління передавало іншому свої надбання для дальшого їх розвитку. Ідеї славного роду Колессів, започатковані у 80-х роках ХІХ століття, знайшли гідне продовження у наступних генераціях та послідовниках, а відтак ми усі духовні спадкоємці родини Колессів і маємо виконати свою місію, бо це наш святий обов’язок перед ними, перед національною культурою та українським народом.

Програму конференції можете знайти за адресою:

http://www.lnu.edu.ua/faculty/Philol/www/konferencia/20111020_3_Kolessa_czytannia/20111020_3_Kolessa_czytannia_index.htm#hinda

Категорія: Літературно-мистецька тема | Додав(ла): Оксана (24.10.2011)
Переглядів: 1018 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024