Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

Особливості еміграції Сходу та Півдня Украни: думки екзархів

Стан української міграції на сьогодні складає немалу цифру – 34  мільйони українців за кордоном. Галичина передує у цих процесах. Схід та Південь України, натомість, не особливо відреагували на резонанс, який викликала «державна політика» у суспільстві.

За словами владики Йосафата Говери, екзарха Луцького, на Волині міграційні процеси не так відчутні, як в Галичині. З усього видно, що на Волині люди менше переїжджають з місця на місце. Хоча еміграція на сьогодні є характерною для всього світу, зокрема для Західних областей України: люди переселяються, приїжджають, від’їжджають. Як зазначає владика, багато греко-католиків-волинян приїхали сюди в різний час і через різні обставини з Галичини: «хтось був репресований за часів сталінізму, потім не мав можливості повернутися у Галичину і оселився на Волині. Багато людей приїхало у пошуках праці: лікарів, вчителів чи інших спеціалістів – і тут залишилися, хтось одружився». Міграційні процеси є характерними, зокрема, і для Волині, однак тут вони є не настільки яскравими, як у інших областях.  Чому ж еміграція, яка так інтенсивно розвивається, не торкнулась настільки вагомо Сходу, зокрема Волині? Важко назвати якісь об’єктивні причини, та й чи, взагалі, можна про щось об’єктивно говорити, але, можливо, це зумовлено певними традиціями, які походять з давніх поколінь. Люди вже понад сто років виїжджають у світ у пошуках праці. Ми знаємо кілька таких еміграційних хвиль у Північну, Південну Америку, Австралію тощо. Волинь, за словами екзарха, «має якісь свої особливі традиції». Знаходячись у багатоетнічному середовищі, межує з Білоруссю з одного боку, з Польщею і Росією – з іншого. Ця земля завжди мала в собі представників різних націй, але, як стверджує єпископ, «люди якось навчалися жити між собою і вирішувати труднощі та непорозуміння у взаємодопомозі».

Можливо, перебуваючи у такому полікультурному середовищі, та не бажаючи інкультуруватись в інші народності, люди об’єднуються разом. Це, якоюсь мірою, спричинює певний погляд на життя і потребу рішення: їхати кудись у світ на роботу, чи ні?

Про Південь України, за словами владики Василія Івасюка, екзарха Одесько-Кримського, доводиться говорити у ще іншому ракурсі. Тут відбувається активна міграція із сіл у міста. «Якщо ж не знаходять роботи у містах, то виїжджають у Турцію, Росію чи в Європу», - говорить владика. Однак, на його переконання, географічне розташування немало сприяє тому, що люди і на місці можуть знайти собі роботу, щоб прогодувати сім’ю. Одесько-Кримський екзархат знаходиться переважно у портових містах: Одеса, Миколаїв, Севастополь, Керч, а це завжди більш чи менш активна торгівля, обмін. «Розвантажуючи товари, люди завжди мають більшу можливість оплачуваної праці, а відтак є спроможними щось заробити для сім’ї», - зазначає владика Василь. Це також є фактором, який трохи зменшує еміграційні хвилі.

З усього видно, що українське заробітчанство є вимушеним, позаяк, маючи навіть найменшу можливість залишитися вдома, люди її використовують.

Іванна Рижан

 

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): Оксана (25.04.2012)
Переглядів: 1145 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024