Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

І виклик, і шанс. Українська молодь готова масово емігрувати з України
Святоюрська нарада

Днями у архикатедральному Соборі Святого Юра УГКЦ міста Львова за очільництва голови Пасторально-місійного відділу  єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ владики Йосифа Міляна відбулася нарада за участю секретаря П-МВ УГКЦ о. Андрія Гаха, експерта П-МВ УГКЦ ієромонаха о. Мартина Хабурського ЧСВВ, єпархіяльних референтів у справах мігрантів та емігрантів, голів церковних комісій та представників мирянських структур – паломницької спільноти «Самбір-Зарваниця» з міста Дрогобича і спільноти колишніх заробітчан Італії  «Пієта»   при Молодіжному християнському центрі св. Дона Боска УГКЦ  - з Івано-Франківська. Попри те, що святоюрська нарада головна була присвячена презентації нових видань, як періодичних, так і наукових та інформаційних, Пасторально-місійного відділу УГКЦ, у часі зустрічі йшлося і про основні акценти пасторальної і емісійної праці Церкви у сучасних суспільних реаліях. За реалій, коли, як зазначив владика Йосиф Мілян, «українська молодь готова масово емігрувати з України», а, за даними голови комісії у справах мігрантів УГКЦ Григорія Селещука,  трудові мігранти можуть активно повертатися в Україну, перед Церковою постає низка серйозних викликів.

Владика Йосиф МІЛЯН, голова П-МВ УГКЦ, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ:

- Наш Пасторально-місійний відділ УГКЦ готується не лише до всеукраїнської патріаршої прощі до Києва, але й до Синоду Єпископів УГКЦ та зібрання всіх священиків Західної Європи у Португалії. І реорганізаційна праця, на мій погляд, повинна набирати більш масштабного характеру. Оскільки референти, призначені в поодиноких єпархіях, мали б конкретно відповідати за реалізацію тих директив та ініатив, які Церква впроваджує через синодальні рішення, чи рішення Києво-Галицького Верховного архиєпископства або Великого Синоду УГКЦ. Добрі справи мають урухомити власне наші координатори в єпархіях. Як на мене, сфера діяльності і праці для еміграції – справа всієї Церкви. За участю не лише координаторів, а  також громадських організацій та спільнот і церковних комісій. Сьогодні ми презентували перші видання Пасторально-місійного відділу УГКЦ, і для нашої церковної структури, яка наразі ще перебуває на стадії організаційного становлення, це дуже важливо. Бо там зібрані матеріали нашої праці за останні два-три роки. Соціологічні дослідження показують, що дев’яносто відсотків української молоді готові виїхати з України. І це – виклик для Церкви. У нас вчитися дорого, наука ніяка, корупція страшна, а працевлаштування нема. Це є підставою для такої суспільної ситуації. Але еміграція є не лише викликом, але й шансом для нашого народу. Мені здається, що та молодь, яка виїжджає, більш учулена на національне і духовне. Є дуже багато людей, які були активні у церковній праці за кордоном, можуть бути такими і в Україні. Хто є активним, той є активним. Як, наприклад, спільнота «Пієта» з Івано-Франківська: приїхали з Італії і зорганізувалися для роботи в Україні. Важливо створити належні програми в Україні і кликати лідерів для їх реалізації і співпраці під опікою комісій.

…Під час зустрічі у Львові Пасторально-місійний відділ УГКЦ презентував низку видань під знаком першини - перший номер започаткованого періодичного журналу «Обіжник», який виходитиме що півроку, перший підручник «Місіологія» авторства ректора Дрогобицької духовної семінарії отця-доктора Мирона Бендика і перше унікальне інформаційно-довідкове видання «Спільноти Української Греко-Католицької Церкви та громадські організації в країнах новітньої міграції».

P.S. Перелічені нові видання Пасторально-місійного відділу УГКЦ презентувалися цього ж дня в ГО "Львівський прес-клуб".

Ігор ЛАЗОРИШИН, учасник зустрічі

На світлинах: 1. Святий Юр – місце молитви і праці. 2. Владика Йосиф Мілян презентує друковані видання.

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): Оксана (04.07.2013)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024