Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

Синод єпископів УГКЦ слухав «Сповідь мігрантів»

11 вересня 2010 року

Ігор ЛАЗОРИШИН
 
    Із 2 по 9 вересня 2010 р. Б. у Реколекційному центрі Львівської архієпархії УГКЦ, що в селі Брюховичах на Львівщині, проходив синод єпископів УГКЦ — форум, що відбувається раз на рік і розглядає найвагоміші і найневідкладніші теми життя Церкви. Цього року серед головних тем, які було розглянуто під час синоду з участю глави УГКЦ блаженнішого патріарха Любомира Гузара і 39 єпископів з України й інших країн світу, — євангелізація та міграція. 
 
   «Навіть сам факт, що вперше за дев’ять років питання трудової міграції наша Церква торкнулася на такому рівні, вже свідчить не тільки про актуальність цієї проблеми, а й про увагу Церкви до її розв’язання в сучасних реаліях українського суспільства»,— наголосив нашому кореспондентові співдоповідач з теми «Міграція» екзекутативний секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ о. Василь Поточняк. 
    Першиною цьогорічного синоду єпископів УГКЦ, окрім іншого, було, на наш погляд, і те, що у головного доповідача з теми «Міграція» — голови Пасторально-місійного відділу УГКЦ єпископа-помічника Йосипа Міляна — були співдоповідачами і колишні та нинішні українські заробітчани, що прибули на форум з Івано-Франківська, Брошнева-Осади на Рожнятівщині, Вижнього Березова на Косівщині, зі Львова, Самбора, Тернополя, Ходорова тощо з програмою «Сповідь мігрантів». «Наша Церква і від вас чекає допомоги у віднайденні шляхів вирішення проблем, пов’язаних із сучасним заробітчанством», — із вдячністю звернувся владика Йосип Мілян до представників трудової міграції з різних міст найбільш заробітчанських регіонів України — Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
    Показово, що заробітчани мали можливість свідчити не тільки мовою документальних матеріалів та наукових аналітичних спостережень, а й у форматі живого спілкування безпосередньо з єпископами — учасниками синоду УГКЦ.
    У часі роботи синоду в Реколекційному центрі Львівської архієпархії УГКЦ було відкрито виставку-експозицію «Наші в Італії», яку презентували представники спільноти колишніх заробітчан італії міста Івано-Франківська «Пієта», що заснована при Молодіжному християнському центрі ім. Дона Боско УГКЦ на вулиці Ленкавського в обласному центрі. Співзасновники спільноти «Пієта» Оксана Пронюк та Ольга Шкляр з Івано-Франківська, представники спільноти Марія Гапук зі Львова, Марія Перцович з Косівщини, Леся і Григорій Вавричині з Ходорова, Ольга Ленчук та Надія Холод з Тернополя, Маркіян Серединський з Самбора, дослідниця феномену заробітчанської поезії доцент ЛНУ ім. Івана Франка Олена Гінда, аспірант Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин та інші учасники зустрічі в Брюховичах у своїх супровідних коментарях заробітчанськими стежками виставкової експозиції, у висновках з наукових досліджень та свідченнях про проблеми перебування в чужому середовищі заробітчанства та повернення в Україну, про кроки адаптації як у чужорідному середовищі, так і в родині, про мотиви і суть спорудження пам’ятника — скульптурної композиції у Марійському духовному центрі «Зарваниця» — тощо дали можливість учасникам синоду УГКЦ почути правду про сучасне заробітчанство з уст самих колишніх чи нинішніх заробітчан, їх рідних і близьких, про його специфіку і приховані застороги для суспільства, родин та сімей. І тим самим свідчили, що вирішення порушених УГКЦ питань про проблеми сучасної української трудової міграції актуальне не лише для вироблення концептуальних доктрин життя Церкви, а й невідкладне для всього українського суспільства.

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): palomnyk (11.09.2010)
Переглядів: 1487 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[13.12.2022]
Вітаємо Андріану Шуригайло з Днем народження (0)
[12.12.2022]
Вітаємо Олександра Федорука з Ковеля (0)
[11.12.2022]
Наші вітання для Андріани Комарницької з Дрогобича (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2023