Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Праця УГКЦ

У Португалію через міграцію гроші «почали линути» в державу

У Португалію через міграцію гроші «почали линути» в державу

 

«Незважаючи на те, що у Португалії кожен третій за кордоном, країна у співпраці з Церквою зуміла зробити так, що гроші «почали линути у державу», – підкреслив на черговій щомісячній зустрічі мігрантів, яка нещодавно відбулась у Львові, отець Василь Поточняк, виконавчий секретар ПМВ УГКЦ.

Як зауважує о. Василь, щорічні відвідини Португалії складають дедалі позитивніше враження про ефективність цієї співпраці.

Священик говорить, що ще 30 років тому 70% населення навіть не вміло читати. Португалія була однією із найвідсталіших країн Європи, яка досить швидко змінила своє обличчя, коли почала входити в Європейський Союз.

Об’єднавшись у спільному державно-церковному рішенні, сторони дійшли до висновку, що можна «скористати» з того, що хтось знаходиться в розвинутішій країні як на рівні державному, так і на рівні церковному.

Духовний отець розповідає, що на держаному рівні кожен громадянин Португалії, котрий працює за кордоном, має право у своїй країні відкривати будь-яке підприємство з дуже малими відсотками. 

«Це підприємство процвітає, тому що чоловік працює у Швейцарії, а родина живе у Португалії. Він приїжджає, відкриває якийсь маленький бізнес, в якому працює його дружина, податки сплачують невеликі, а чоловік з-за кордону пересилає гроші, наприклад, для  придбання потрібних речей, виготовлення реклами, створення місць праці для людей», говорить священик.

Що стосується Церкви, то вона швидко зрозуміла, що одними лише закликами до повернення мігрантів у країну не обійдеться, тому було відкрито щось на зразок Пасторально-місійного відділу, який діє у нашій Церкві, під назвою Obra Catolica (Католицький покров).

«Праця полягає в тому, що Церква почала провідувати своїх людей в тих країнах, в які вони виїхали, щось схоже до того, що ми вже робимо упродовж 10 років. Звершуючи такі візити, також звертали увагу і на те, щоб разом із духовенством їхали і діячі культури та мистецтва. Так їхні люди почали гуртуватись між собою. Церква у Португалії висилала своїх священиків до них, щоб ті там не асимілювались, не розчинились», розповідає служитель.

Католицька Церква у Португалії на даний час має найкращу в усьому світі опіку мігрантами. Завдяки їхнім людям, котрі перебувають поза країною, Церква має доступ до тих країн, в які ті виїхали. Також є постійний обмін та співпраця між Церквами, як зауважує священик. Відбуваються прощі, які організовують Церкви. «У Швейцарії кожен португалець раз у рік має обов’язок провідати Фатіму. Є навіть проща португальців за кордоном провідувати Фатіму в один і той же день у серпні. Вони з’їжджаються з усього світу і йдуть якийсь час пішки», додає о. Василь.

«Нам, як державі, так і Церкві треба створити умови, щоб людям було вигідно приїжджати в Україну, вкладати тут, щоб їм було цікаво. На державному рівні ми це пробуємо робити», говорить отець і наголошує, що нашим завданням є «впливати» на державу. «Це наші громадяни – давайте їм опіку!», наголошує священик.

В Україні і досі на державному рівні немає якоїсь зорганізованої структури, яка займається мігрантами. Люди не дуже знають, до кого звертатися, бо начебто номінально є багато структур, але ніхто конкретно чогось не вирішує.

Отець Поточняк заохочує до продовження спільних щомісячних зустрічей, які є підтримкою, і закликає до співпраці:  «Усвідомте, що без вас ми вам не поможемо. Щоби щось отримати, треба чимось пожертвувати, в даному випадку бодай часом, своєю думкою і словом». 

 

Іванна Рижан

 Довідка:

На даний час в Португалії працює 70 тис. українців.

Є 22 українські Церкви і 10 греко-католицьких священиків.

Поза країною знаходиться 4,5 млн. португальців.

Населення складає 9 мільйонів.

Кожен 3 громадянин знаходиться поза країною (Франція, Швейцарія, США).

 

 

Категорія: Праця УГКЦ | Додав(ла): Оксана (08.06.2011)
Переглядів: 1099 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024