Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Слава Ісусу Христу! Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас,Гість | RSS

Путівник сайту
Міні-вісточки
Наша історія
Друзі пропонують
Категорії розділу
Праця УГКЦ [111]
Духовні та наукові праці, дослідження [34]
Діаспора та українські церковні спільноти за кордоном [20]
Долі мігрантів [60]
Адаптація та життя на Україні [31]
Літературно-мистецька тема [53]
Наша статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо нового користувача Микола
Головна » Статті » Міграція » Літературно-мистецька тема

Літературні читання в Чорткові

Снігова поезія

У неділю, повну снігу, 19 лютого, у Чорткові в районній бібліотеці відбулися інформативно-літературні читання «Снігова поезія». Ведучі: Ярослав Дзісяк, автор поезій, учасник обласного літоб’єднання при НСПУ, літоб’єднання «Кобзар», «Елітер», автор двох поетичних збірок, викладач ЧІПБ, філії ТНЕУ та бібліотекар Олександра Наконечна поміж різноманітне послідовність авторів та їхніх тем, розповіли про історичний літературний календар місяця лютого.

Саме 19 числа 1404 року в Генуї народився Леон Батіста Альберті (помер – у 1472 р.). Його літературна діяльність стосується щонайперше мистецтва, а його думки можуть бути віхами епохи Відродження, на шляху розвитку форм. Він писав поетичні твори та повісті латинською мовою та італійською, закликав інших писати рідною мовою. Йому також належать різні промови, елегії, некрологи статті морального, філософського та історичного змісту, навіть промова на могилі його собаки. Адже з епохи італійського Відродження починається новий етап становлення людської особистості після темних віків Середньовіччя.

Юні читачі бібліотеки зробили історичний екскурс у поезію, ними було зачитано ювілейні твори: вірш Івана Франка, написаний 120 років тому, вірш 110 річного написання Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 р., а минулого року її найвідомішій героїні – Мавці лісовій виповнилося 100 років, вірш, присвяченій іншій «Мавці», прочитав Ярослав Дзісяк. Того ж дня, 25 лютого 1850 р. народився письменник і літературознавець Володимир Барвінський. Також було прочитано вірш 100-літньої давності, менш відомого українського лірика Павла Савченка, якого в 1919 р. стратили Денікінці. Двадцяте число другого місяця привертає увагу Днем народження письменника Уласа Самчука (1905 року). Варто зауважити, що у 2011 р. його твір «Марія», що описує час голодомору в Україні 1933 р., був знятий зі шкільної програми – як то кажуть: «Ріже правда в очі». 21 лютого 1942 р. за наказом Гестапо була розстріляна поетеса, член проводу Організації український націоналістів Олена Теліга. І саме цього дня ЮНЕСКО, наприкінці ХХ століття запровадила Міжнародний день рідної мови. Ця інформація звучала від організаторів заходу поміж творами авторів. Вельми приємно спілкуватися з людьми, які випромінюють позитивну енергію, а коли ця енергія ще й виражається в поезії – це набагато більша приємність. Яскраву й колоритну поезію рідною мовою представили чортківчани як зрілого поетичного віку, так і ті, хто розпочинає свій шлях сходинками літературного Парнасу.

Вступного усміхненого запалу надав ведучий поезією про Зиму, що сказилася. Тривалий початок поетичним звучанням поклала Раїса Обшарська – жінка, чия творчість відома, поза межами області, володарка номінації «Людина року 2009». Анастасія Обшасрька – призерка кількох конкурсів. Їхні вірші різноманітні та щирі, як і людська сутність: прониклива лірика, державницький націоналізм, витончений гумор. Ірина Брудна – відома як в офіційних, так і в андеграундних сферах літератури, призерка Міжнародного поетичного конкурсу у Варшаві, незабаром чекаємо її другу збірку, Андрій Базалінський – чоловік, що вражає харизмом досвіду та не поступних світоглядних цінностей в поезії та логіці української історії, Юля Фінковська – найбільш юна серед учасників фея літератури, яка вже впевнено почала свій шлях сходження до вершин, в осінню пору вийшла її перша збірка «Жасминовий світанок», Роман Король – автор студентського віку, що викликав щирі посмішки поетичним гумором. 

Особливою гостею заходу була поетеса, освітянка Олександра Тієшин (Леся Геник), що приїхала вперше у Чортків з Івано-Франківська, виступаючи, як впевнена володарка сцени, вона своєю щирістю, невимушеністю та витонченістю малюнків слів поетичних, полонила присутніх. Також слово мав Ярослав Свистун, історик-краєзнавець, філософ глибокої думки, на цей раз він обмежився роздумами про форму і зміст поезії та мистецтва загалом. Двома творами про «весняне вже коло» і казкові снігопади завершив читання Ярослав Дзісяк. Ним також було зазначено, що 20 років тому, 19 лютого Верховна рада затвердила тризуб як малий герб України, була представлена боністична колекція грошових знаків періоду УНР та Гетьманату, де можна побачити, як змінювалася форма державного герба у буремні роки державницької боротьби. Були представлені літературні альманахи «Освітянська скриня», «Подільська толока» і «Літіум». Пані Олександра подякувала нам, а ми – їй за приємну атмосферу бібліотеки та пізнавальний світлий час.

                                                                                                                                                                                                                      Ярослав ДОРОЖНИЙ, м. Чортків

===  Пропонуємо Вам декілька творів Лесі Геник м. Івано-Франківськ ====

   Моліться!  

  Моліться щиро, на колінах!

 Сльоза́ми зро́шуйте лице…

 Серде́шно кожен стих! Сумлінно!

 А не аби́як, десь хапце́м…

 

 З душі зривайте кожне слово!

 І дріть крива́во – без жалю!!!

 Благайте Вищого покро́ву

 У всім: беру, даю, люблю!..

 

 І вірте! Безкінечно вірте!

 Молитва – певність до кінця…

 І Ангел сльози болю витре!..

 А Божий Дух зціли́ть серця!!!

                                     

Надія в серці буде…

Надія  в  серці  буде  вічно  жити!

І  навіть,  якщо  впа́дуть  всі  слова 

 Їй  крил  ані  зламати,  ні  зложити, 

Ані  роздерти  вправного  шитва,

Що  Божа  голка  вишила  у  грудях

Узорами  молитви  до  небес...

Допоки  буде  жити  віра  в  людях,

Надія  є  на  звершення  чудес!


Насій мені у серце позолоти… 

Насій  мені  у  серце  позолоти

Прекрасних  слів  і  милозвучних  нот...

Нехай  не  знаю:  звідки  ти  і  хто  ти,

Але  торкнуся  істинних  висот!


Але  відчую  силу  Майстра  Слова!

В  твої  вірші  дитинно  загорнусь...

Вклонившись  щиро  ангелам  любові,

Під  їх  крилом  до  щастя  понесусь...


p.s.

З творчістю Лесі Геник, Юлі Фінковської, Ярослава Дорожного та ін.  можете ближче познайомитися на сайті: http://www.poetryclub.com.ua


Категорія: Літературно-мистецька тема | Додав(ла): Оксана (23.02.2012)
Переглядів: 1380 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.8/5
Всього коментарів: 2
+1  
2 Ivanna   (28.02.2012 19:15) [Матеріалу]
Дякую, п. Лесю, вірші чудові! angel02

+2  
1 Додаткове:   (25.02.2012 12:04) [Матеріалу]
Поезія Лесі Геник "Моліться" визнана однією з кращих на фестивалі паломницької творчості, присвяченому 200 роковинам пам"яті Маркіана Шашкевича, фестиваль проводився на нашому сайті у грудні 2011 р.Б.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Прочанські вітання
[11.06.2024]
Паломницькі вітання пані Лесі Івасиків (0)
[09.06.2024]
Вітання для Люби Саприки з Дрогобича (0)
[08.06.2024]
Паломницькі вітання отцю Євгену Макогону (0)
Нові статті
[31.01.2022]
Чомусь мені все так здається... (0)
[27.01.2022]
Збірка заробітчанської поезії "Журавлині ключі" (0)
Свідчення
[07.09.2022][Враження]
Пісня "Ти моя Мати, Царице Небесна" (0)
[05.10.2021][Враження]
Відстані не мають значення, коли там мене чекають... (0)
[23.12.2019][Подяка]
Будьмо "скорі до слухання, повільні до говорення,  непоквапні до гніву" (0)
Друзі сайту


Копіюючи інформацію з сайту, робіть посилання на неї. © 2024